Košice 27. októbra 2017 (HSP/Foto:Zachej.sk)

Novembrová prednáška z cyklu Vezmi a čítaj o blahoslavenej nemeckej mystičke
Podujatie Vezmi a čítaj sa v Košiciach uskutoční aj 7. novembra 2017. Zmenou oproti minulosti je miesto konania novembrovej prednášky. Prednáška sa tento krát uskutoční v Kostole dominikánov o 18:00 (po sv. omši o 17:30). Hosťom prednášky bude otec dominikán Rafael Marek Tresa. Ten sa vo svojej prednáške bude venovať téme  Anna Katarína Emmerichová: blízka Božia priateľka. Účastníkom priblíži život aj mystické zážitky tejto blahoslavenej ženy, vďaka ktorej nadprirodzeným videniam mohol svet hlbšie spoznať život a utrpenie Ježiša Krista, jeho matky Márie ale aj ďalších Ježišových súčasníkov.

Súčasťou prednášky už tradične bude aj predstavenie knihy. Tentokrát podujatie zaostrí svoju pozornosť na čerstvú knižnú novinku – Anna Katarína Emmerichová – životopis, z pera nemeckého spisovateľa Thomasa Wegenera, ktorý je dodnes mnohými odborníkmi považovaný za dvorného životopisca tejto výnimočnej ženy.
Súčasťou podujatia už tradične bude aj diskusia s hosťom na nastolenú tému a tiež možnosť zakúpiť si knižnú novinku Anna Katarína Emmerichová – životopis.

Cyklus prednášok s názvom Vezmi a čítaj sa už v Košiciach stal tradíciou. Za viac ako rok svojho trvania  boli hosťami tohto výnimočného podujatia také osobnosti ako prior rehole Augustiniánov, páter Juraj Pigula, misionár a salezián Peter Bicák, premonštrátsky kňaz a cenzor, o. Konštantín Daniel Boleš, augustinián Milan Hermanovský, či známy košický exorcista Imrich Degro. Vďaka týmto výnimočným osobnostiam slovenského duchovného života boli účastníci podujatia a veriaci oboznámení napríklad s knihou Zjavenia sv. Brigity Švédskej, Ničivá sila okultizmu, Pane, príď mi na pomoc, Svätá Rita – nádej v neriešiteľných situáciách.
Redakciu informovala Dominika Farkašová, Zachej.sk.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.