Bratislava 29. septembra 2019 (HSP/Foto: Wikipedia, Extraplus: Kristián Majzlan)

“Dnes si pripomíname výročie Mníchovskej zrady alebo Mníchovského diktátu,” píše v úvode svojho komentára predsedníčka strany Národ a spravodlivosť Anna Belousovová. Upozorňuje, že tento termín z internetu pomaly zmizol. Začal sa totiž používať termín Mníchovská dohoda

Na snímke zľava Chamberlain, Daladier, Hitler, Mussolini a Ciano pred podpisom “Mníchovskej dohody”

Anna Belousovová zároveň upozorňuje, že sa podsúva myšlienka, že mocnosti – Anglicko, Francúzsko, Nemecko a Taliansko vlastne odsúhlasili len to, čo už predtým Edvard Beneš a vláda v Prahe chceli.

“Dokonca sa objavujú tvrdenia, že to bolo víťazstvo československej diplomacie!,” uvádza a dodáva:

“Pomaly ale iste a stále intenzívnejšie sa prepisujú dejiny druhej svetovej vojny. Hlavným cieľ týchto prepisovačov dejín je jasný: preniesť zodpovednosť za rozpútanie druhej svetovej vojny rovnako na fašistické Nemecko a na ZSSR! V tomto duchu 19.9. tohto roku prijal uznesenie aj Európsky parlament.”

“Čiže za najhoršiu vojnu v histórii ľudstva sú podľa Západu zodpovední Hitler a Stalin a oni – Anglicko, Francúzsko, Taliansko …  nič, ‘oni muzikanti’. Títo muzikanti takticky mlčia o svojej kolaborácii s Hitlerom o tom, že mu doslova podhodili bezbranné Československo, aby sa zachránili.”

Podľa slov Belousovovej je smutné, že sa v Čechách dnes nájdu historici, ktorí stratili akúkoľvek národnú a ľudskú hrdosť a vrámci lezenia do zadku Západu, EÚ aj USA sú ochotní nazvať zradu víťazstvom diplomacie a brať zodpovednosť za zradu mocnosti na seba. “To už ani nie je podliezavé, to je proste odporné, úbohé správanie otrokov, ktorí budú bozkávať ruky pánov aj keby ich bičovali,” prizvukuje.

Uznesenie Európskeho parlamentu

Omnoho nebezpečnejšie je však podľa politicky uznesenie, ktoré veľkou väčšinou prijal Európsky parlament. “Doslova sa v ňom hovorí o spoločnej zodpovednosti Hitlera (Nemecko) a Stalina (ZSSR) za rozpútanie druhej svetovej vojny! Ani slovo o tom, kto dostal Hitlera k moci, kto ho financoval, kto zväčšoval jeho apetít v dobýjaní území svojou zbabelosťou a zrádzaním spojencov.”

“Všetky tieto snahy nie sú náhodné, naopak sú dlhodobo pripravované a majú jasné ciele. Ide o zmenšenie zodpovednosti Nemecka, ak nie celkom jej zbavenia sa za vyvolanie druhej svetovej vojny a prenesenie zodpovednosti na totalitné režimy – fašizmus s komunizmus, ktoré už dlhodobo západná demokracia stavia na rovnakú úroveň,” upozorňuje.

Na snímke Anna Belousovová

Ďalším a podľa Belousovovej hlavným cieľom je ukradnúť víťazstvo nad fašizmom a nacizmom ZSSR a Červenej armáde. “A potom už je ľahké dosadiť do role víťaza USA a ich západných spojencov – Francúzsko, Taliansko, Anglicko. Práve tých, ktorých zásluhy na porážke nacistického Nemecka sú minimálne v porovnaní s obeťami, ktoré priniesli národy ZSSR a terajšieho Ruska.”

Podľa týchto prepisovačov histórie definitívne víťazstvo demokracie bolo v Európe dosiahnuté až v ’89. “A ešte treba v ceste za nastolením demokracie poraziť podľa EÚ a Západu totalitné režimy – Rusko, Čínu… Ak by mi pred pár desiatkami rokov niekto hovoril o tomto scenári, určite by som mu neuverila. Dnes sa tieto klamstvá stávajú realitou a sú vnucované mladým – novej generácii ako pravda. A oni ich tak prijímajú,” dodáva predsedníčka strany.

Ocitli sme sa podľa jej slov v krajine krivých zrkadiel, alebo v Matrixe, ktorý nám niekto naprogramoval. Ako z toho von, bude závisieť hlavne od toho, či na úkor svojho pohodlia budeme chcieť hľadať pravdu, či budeme chcieť žiť v realite, v skutočnom svete…

“Nestačí vyhrať tú skutočnú vojnu. V mene miliónov obetí teba viesť dnes a v budúcnosti nikdy nekončiacu vojnu medzi prepisovačmi histórie a hľadačmi pravdy. Je na každom z nás, na ktorú stranu sa postaví,” dodáva na záver Anna Belousovová.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj