Bratislava 20. júla 2019 (HSP/Foto: Extraplus Kristián Majzlan)

Novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová absolvovala štyri zahraničné cesty. Ako vníma jej reprezentovanie Slovenskej republiky predsedníčka strany Národ a spravodlivosť – naša strana Anna Belousovová. Čo si myslí o predvolebnej dohode medzi liberálmi a KDH? Ako nazerá na kroky nemeckej aktivistky a kapitánky lode Caroly Racketeovej či zvolenej nemeckej političky na čelo Európskej komisie? Viac sa dozviete v rozhovore

Na snímke Anna Belousovová

Prezidentka Zuzana Čaputová sa počas uplynulých týždňov zúčastnila návštev v krajinách V4. Vyjadrila sa k rôznym témam. Aký obraz podľa vás v zahraničí vytvára? 

Stručne povedané, jej turné po krajinách V4 vystihujú tri charakteristiky:

Pani prezidentka jasne deklarovala slepú oddanosť EÚ a NATO, bez náznaku akejkoľvek kritiky a snahy o otvorenie témy ochrany národných záujmov našich národov. Inak povedané, jej návštevy u susedov z V4 neboli o potrebách a záujmoch našich štátov, ale o záujmoch a potrebách hlavne NATO a EÚ.

Pani prezidentka si neodpustila príležitosť kopnúť si do Ruska nepodloženými obvineniami a šírením doslova nenávistných posolstiev voči Ruskej federácii. Vôbec neviem, prečo tému Ruska, a ešte takýmto spôsobom, bolo potrebné otvárať práve počas jej prvých oficiálnych návštev krajín V4.

“Vrcholom” jej turné bolo nanajvýš nevhodné otvorené zasahovanie do vnútorných záležitostí hostiteľských krajín.

Je neprijateľné, aby oficiálny hosť verejne vyjadroval podporu opozícii, ktorá organizuje protesty proti legitímnej vláde alebo, aby hrubým spôsobom kritizoval premiéra, ktorý mal trojnásobne vyššiu podporu voličov ako ona.

Pani prezidentka si musí uvedomiť, že zastupuje tento štát, jeho občanov a väčšina obyvateľov Slovenska, ktorá ju mimochodom nevolila, sa nestotožňuje s jej názormi, ktoré počas stretnutí v štátoch V4 prezentovala.


Ktoré jej vyjadrenia vnímate pozitívne a ktoré, naopak, negatívne?

Vcelku pozitívne som vnímala jej predvolebné sľuby, že sa bude snažiť byť prezidentkou všetkých občanov. Tak by to aj malo byť.

Prezident by mal byť tým, kto sa bude snažiť prispievať k uspokojeniu spoločenskej situácie a zmierňovaniu napätia v spoločnosti. Po tom, čo vo funkcii prezidenta predvádzal Kiska, by to bolo aj veľmi potrebné.

Ako sa ukázalo hneď po inaugurácii predvolené sľuby ostali bokom. Pani prezidentka sa prejavuje ako horlivý zástanca liberálnej demokracie, jej hodnôt a ku akejkoľvek kritike politiky NATO a EÚ slepý a hluchý obdivovateľ.

Čo si myslíte o jej vystúpení na festivale Pohoda, kde verejne, rovnako ako v Česku, obhajovala protivládne demonštrácie?

Už samotná účasť pani prezidentky na tomto, jednostranne politicky orientovanom, festivale ma neprekvapila. Pre politikov jej hodnotovej orientácie je to už akási povinná jazda.

Festival Pohoda ja osobne vnímam ako politický míting prozápadnej, liberálnej časti našej politickej scény, ktorej národné záujmy Slovenska sú na míle vzdialené. Pani prezidentka je reprezentantka týchto politických síl a názorov, takže jej podpora protivládnych demonštrácií sa dala očakávať.

Na slovenskej politickej scéne došlo k dohode medzi Progresívnym Slovenskom/Spolu a KDH. Ako vnímate túto dohodu?

Na Slovensku sme svedkami zvláštnej situácie. Súčasná koalícia premrhala vlastné šance, sklamala množstvo svojich voličov a je jasné, že nie je v stave urobiť žiadnu sebareflexiu a adekvátne zareagovať na súčasnú situáciu. Jednoducho sú úplne paralyzovaní strachom zo straty moci.

Opozícia cíti možnosť dostať sa k moci. Cíti to ako dravec pach krvi a stráca všetky zábrany.

Spojenectvo KDH s PS a Spolu je toho skvelým príkladom. Tu už nejde o nejakú programovú ponuku, nejde ani o elementárnu slušnosť voči voličovi, ani o ponuku nejakej reálnej kvalitatívnej zmeny z pohľadu voliča. Ide len a len o získanie moci! Moci pre seba a za každú cenu.

Len tak je možné vysvetliť, že sa spojili tieto strany, ktoré sú programovo úplne inde. Ich programy sú ako oheň a voda. Čo ich teda môže spájať? Čo môže spájať konzervatívne a kresťanské KDH s ultraliberálnym PS? Len snaha dostať sa ku korytám.

Na snímke zľava predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban, predseda strany Spolu – občianska demokracia (OD) Miroslav Beblavý a predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojz Hlina

Ako nazeráte na to, že krátko po Pohode všetci progresívci avizovali, že sa zúčastnia aj Dúhového Pridu, ale zároveň nikto z nich neodsúdil obhajobu pedofílie denníkom SME?

Z ich pohľadu nič divné na tom nie je. Je to ich program! Takéto sú hodnoty, ktoré, tzv. progresívci vyznávajú.

Pre mňa je choré vôbec verejne prezentovať svoju sexuálnu orientáciu a ešte takým spôsobom, ako sa to na Pride deje. Ale pre nich je práve toto normálne, ako je normálne aj postupne dávkovať iný pohľad na ďalšie abnormality a deviácie. Príkladom toho bol článok na obhajobu pedofílie v denníku SME.

Cieľom je zmätok a akože “sloboda”. V skutočnosti táto ich “sloboda” je horšia ako najtvrdšia totalita. Je to rozvrat našich tradičných hodnôt. Pretože popletený a základných morálnych ukotvení zbavený človek je ten najlepší materiál na ovládanie a manipulovanie tými, ktorí to vedia.

Jednou z tém progresívcov je aj velebenie migrácie. Čo hovorí na to, že nemecká kapitánka lode mimovládnej organizácie volá po tom, aby Európa urýchlene prijala až pol milióna Afričanov?

Nič iné mi nenapadá len to, že pre pani kapitánku je to zrejme dobrý biznis.

Normálne zmýšľajúci človek musí predsa vedieť, že: “Dovoz” migrantov do Európy nevyrieši vojny a biedu krajín, z ktorých utekajú. Európa nie je z gumy. Inak povedané, sociálne ani ekonomické systémy, ani tých najvyspelejších krajín nie sú schopné prijať – vstrebať také množstvo ľudí. A to už nehovorím o kultúrnych odlišnostiach a zdravotných rizikách.

Okrem toho, toto čo Európa zažíva sa ani nedá nazvať migráciou, to je skôr invázia! A podľa mňa dlho plánovaná s jasne zadefinovanými cieľmi.

Ako vnímate aktuálnu situáciu ohľadom rozdeľovanie najvyšších postov v európskych inštitúciách. Aký máte postoj k novozvolenej predsedníčke Európskej komisie nemeckej političke Ursule von der Leyenovej?

Obsadenie najvyšších postov EÚ jasne ukázalo, ako boli myslené rečičky západných krajín o jadre, rovnosti, solidarite atď. Všetky silné posty obsadili západné krajiny, a tým nám ukázali ako to s nami skutočne myslia.

V osobe predsedníčky EK sa skrýva jasný odkaz – EÚ vládnu určité “elity” už dedične! A hra na demokraciu, to je len kulisa pre masy sledujúce toto divadlo.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj