Bratislava 23. mája 2018 (HSP/Foto: HSP)
 
Nadpis parafrázujúci názov známeho románu mi často napadá pri sledovaní konania a vyjadrení mnohých slovenských politikov. Je to správanie politických kurtizán, čo je slušnejšie označenie prostitútok, ktoré sa ponúkajú každému, kto poskytne výhodu

Na snímke Anna Belousovová

Top úroveň v tejto disciplíne dosiahli nedávno Fico a Danko. Konkrétne mám na mysli hlasovanie parlamentu o súhlase s vyslaním slovenských vojakov do Pobaltských krajín v rámci provokácie paktu NATO voči Rusku.
Predsedovia vládnych strán Fico aj Danko hlasovali ZA, t.j. vyjadrili jednoznačne podporu agresívnej politike NATO, ktoré Ruskú federáciu označuje podľa oficiálnych vyjadrení predstaviteľov NATO za jedného z hlavných NEPRIATEĽOV!
Hlasovanie predsedov politických strán je zároveň vyjadrením oficiálneho postoja týchto politických strán k danej téme! Na to netreba zabúdať.
ZA hlasovali tí istí politici, z ktorých jeden – Fico- len pred pár dňami kládol veniec vďaky na Slavíne, pričom nezabudol spomenúť, ako on osobne principiálne odmieta rinčanie zbraňami, ako odmieta, aby sa Smer zúčastňoval na protiruskom ťažení, ako podľa neho si nikto neváži malú krajinu, ak je servilná a ako “sme” kričali, keď dzurindova vláda povolila prelety lietadiel NATO, ktoré bombardovali Juhosláviu.
Chcem sa úplne vážne opýtať: Pán Fico, podľa vás fakt, že naši, slovenskí vojaci idú k ruským hraniciam v rámci servilnosti voči NATO provokovať Rusko, nie je účasť na protiruskom ťažení?! Nie je to doslovné rinčanie  zbraňami?! Nie je to to, za čo ste vy osobne hlasovali, vrcholný prejav servilnosti malej krajiny!? Kto si nás bude po tomto vážiť?! Spojenci z NATO? Tí si nás predsa nevážili nikdy! A nikdy ani nebudú! Sme pre nich len prostriedok na rozohrávanie ich hier v ich prospech!
A PS pán Fico: Vy ste v 1999 kričali, keď dzurindova vláda povolila prelety NATO, ktoré bombardovalo Juhosláviu?! Nič také si nepamätám a to som ja osobne organizovala protesty voči zločineckej politike NATO a USA… Nepamätám si vás ani na jednom proteste.
Pán Fico, vám samému nie je zo seba zle?! Nie je vám zle z tých ustavičných klamstiev?! Spíte po tom pokojne?! Zrejme áno, ak vás nebudí svedomie. To čo nie je, nerobí problémy…
 

 
ZA účasť našich vojakov na provokácii voči Rusku hlasoval aj predseda “SNS” Danko. Áno, je to ten istý Danko, ktorý len pár mesiacov dozadu v ruskom parlamente rečnil o potrebe rozvíjať náš slovanský svet, ďakoval osloboditeľom, rozprával o pozitívnej, priateľskej komunikácii, o vytváraní spoločnej budúcnosti, o tom, že Slovensko by malo byť mostom medzi východom a západom, o tom, že volení zástupcovia ľudu majú v rukách budúcnosť…
Hlasovaním o vyslaní vojakov k ruským hraniciam jeho predstavy prezentované v prejave dostali konkrétnejšie kontúry. Naozaj len človek s psychickou poruchou osobnosti si môže predstavovať rozvoj spolupráce a slovanského  sveta cez provokácie a jasne deklarované nepriateľské postoje. Len chorý človek môže označovať za mosty spolupráce tie mosty, po ktorých sa vozia zbrane. Naozaj svojrázne vyznieva poďakovanie osloboditeľom v podobe účasti našich vojakov na protiruskej štvanici a provokácii.
 

 
Súhlasiť sa dá len s tým, že volení zástupcovia ľudu majú v rukách našu spoločnú budúcnosť. Ak však o našej budúcnosti budú rozhodovať ľudia, ktorých vonkajšie správanie má určité známky nenormálnosti, našu budúcnosť nevidím ružovo…
Možno je načase, aby sa prejavmi a vyjadreniami istých vrcholových politikov zaoberali odborníci z oblasti zdravotníctva. Otázka však je: Kto by tam potom ostal?
Anna Belousovová
 
Príspevok Anna Belousovová: Lesk a bieda kurtizán slovenskej politiky zobrazený najskôr Hlavné správy.