Slávnostné vyhlásenie našich naj reprezentantov totiž miestami pripomínalo akýsi maškarný ples, lebo slovenskí reprezentanti odhodili všetky módne zábrany. Najlepší športovec za rok 2016 Matej Tóth ako jediný prišiel podľa očakávania, vo vojenskej uniforme, keďže je členom armádnej Dukly. Opekňovala ho však jeho manželka Lenka v čiernobielej kombinácii.

U druhého v poradí cyklistu Petra Sagana si už začíname zvykať, že sa objaví v netradičnom extravagantnom outfite. Ani teraz tomu nebolo inak. V červenom saku s klobúkom na hlave a s paličkou v ruke vyzeral ako principál z cirkusu. „Oblečenie sme kupovali na poslednú chvíľu na Slovensku,“ priznala Saganova manželka Katka, ktorá vytiahla dlhé šaty s červenými kvetinami a pozotívne bolo, že so svojou polovičkou farebne ladila.

V rovnakom saku ako Sagan sa na akcii objavil aj spevák Samuel Tomeček. „Peťo Sagan si kúpil predposledný kus, mne to moje sako zvesovali z figuríny,“ smial sa Samo. Tenistka Dominika Cibulková zaujala nielen účesom, keď prišla s netradičnou ofinou, ale aj oblečením. Dominoval mu plásť v štýle batmana a bola najviac zahalená ako sme ju v poslednom období zvykli vidieť.

Pekne upravenou polovičkou sa pochválil aj Ladislav Škantár. Jeho bratranec Peter prišiel sám. Najviac pozornosti pútal úspešný člen našej K4 Tibor Linka so svojou priateľkou Editou. Nie však pre oblečenie, ale výškový rozdiel, ktorý medzi nimi je takmer pol metra (48 centimetrov).

Napriek tomu, že tenista Lukáš Lacko sa neumiestnil v prvej desiatke rozhodne spolu so svojou partnerkou, moderátorkou Simonou Simanovou patrili k najkrajším párom večera.

Ktorý pár sa vám na vyhodnotení Športovec roka 2016 páčil najviac?

Celkový počet hlasujúcich: 138