Anglikánsky kňaz povedal pravdu o bielych prilbách

Londýn 14. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Feras Domy)
 

Všetci si pamätáme na chlapca Omrána Danýša, ktorý bol vybraný pre západné obecenstvo ako symbol utrpenia z Aleppa. Snímky krvácajúceho chlapca pokrytého vrstvou prachu boli zverejnené poprednými svetovými spravodajskými agentúrami, televíznymi kanálmi, novinami.

Ilustračné foto

Na fotografii s krvácajúcim Omranom odkazovali tí experti, čo sa snažili ospravedlniť raketové údery na „krvavý“ Asadov režim a nové protiruské sankcie. Potom čo bolo Aleppo oslobodené, vyšlo najavo, že príhoda so zraneným chlapcom je ďalšie klamstvo škandálne známej organizácie Biele prilby, ktorá je financovaná vládami mnohých západných štátov, a rodina Omrana je naopak vďačná Rusku a Asadovi za oslobodenie Aleppa od teroristov.
Ale o tom mnohí z tých, ktorí oplakávali chlapca, ani nevedia. Tie isté média, ktoré publikovali snímky Omrana na predných stránkach svojich vydaní, buď oznámili, že rodina zraneného chlapca dáva nové priznanie s „pištoľou pri spánku”, alebo celú tú situáciu jednoducho zamlčali.
Ale pravda sa časom dostáva na povrch a tak sa nedávno v Anglicku konala schôdzka delegácie kresťanských kazateľov a aktivistov, ktorí pomáhali miestnym kresťanským komunitám v Sýrii. Delegácia uviedla, že sa stretala s rodinou Omrana, pritom zdôraznili, že ich nikto nezastrašoval.
Pred niekoľkými dňami sa táto misia vedená členkou Snemovne lordov, barónkou Carolinou Coxovou a kňazom anglikánskej cirkvi Andrewom Ashdownom, stretla so študentami z Londýnskej univerzity. Táto schôdzka vyvolala veľkú odozvu, a britská tlač už nemohla predstierať, že sa nič nestalo.
Anglikánsky kňaz Ashdown povedal študentom o utrpení Omrana. Počas oslobodenia Aleppa utrpel chlapec zranenie hlavy a krvácal. Predstavitelia Bielych prilieb posadili Omrana do sanitky a držali ho tam 40 minút, aby mohli urobiť najpôsobivejšiu fotografiu. Otec chlapca bol rozzúrený, ale nemohol zasiahnuť, pretože ľudia od Bielych prilieb boli ozbrojení.
Barónka Coxová, známa ako mecenáška anglikánskej cirkvi, ukázala obecenstvu, že hlavným sponzorom organizácie Biele prilby je vláda Spojeného Kráľovstva. „Peniaze našich daňových poplatníkov sú používané k podpore skupín, ktoré sú jednoznačne späté s džihádistami,” tvrdí barónka.
Ruské obecenstvo vie o celej tejto situácii. Ruské média zverejnili rozhovor s rodinou Omrana okamžite po oslobodení Aleppa. Ale pre mnohých Britov a Európanov, ktorí získavajú informácie o svete z mainstreamových médií, bola správa o schôdzke delegácie skutočným šokom.
Zdalo by sa, že britské média sa budú diviť a zamyslia sa. Keď príbeh s chlapcom z Aleppa je surovou inscenáciou ozbrojencov Bielych prilieb, potom „plynový útok” v sýrskom meste Dúma by mohol byť tiež divadelným predstavením pre západné obecenstvo, o čom mnohokrát informovala oficiálne Moskva a Damask. Ale tak ďaleko zájsť The Times (a iné západné médiá) nemôžu, pretože údajný plynový útok bol hlavným argumentom pre raketový útok proti Sýrii.
Schéma je jednoduchá. Akákoľvek nepotvrdená správa, ktorá obviňuje Moskvu z akýchkoľvek „zlých skutkov”, sa zverejňuje na prvej strane a hromadne sa šíri. Ale pokiaľ vyjde najavo, že západné mainstreamové média urobili chybu, potom sa to radšej ignoruje.
 

Príspevok Anglikánsky kňaz povedal pravdu o bielych prilbách zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)