Bristol 7. februára 2018 (HSP/ln/Foto: pixabay)

Učiteľku Svetlanu Powellovú po 17 rokoch praxe prepustili zo školy v anglickom Bristole po tom, čo bola označená za “radikalizačnú hrozbu”, keď odpovedala na otázky študentov o jej kresťanskom názore na homosexualitu. Informuje portál lifesitenews
ilustračná snímka

Vyjadrila sa, že homosexualita je proti Božej vôli, ale Boh miluje každého človeka bez ohľadu na to, aký je. Keď potom jedna zo študentiek povedala, že sa považuje za lesbičku, učiteľka Powellová sa k nej obrátila so slovami: “Boh ťa miluje”.
Diskusia prebiehala ďalej, študentov zaujala a naberala spád. Počas prestávky študent, ktorý sa najviac zapájal, a ďalší štyria odišli z učebne k manažérke akadémie Liz Barkerovej. Tá si zavolala Powellovú, ktorá je povedala, že sa dopustila “hrubého nevhodného správania”. Nasledovalo disciplinárne vypočutie, kde obhajovala svoje konanie. Nasledujúci deň s ňou vedenie ukončilo pracovnú zmluvu s okamžitou platnosťou bez možnosti odvolania.
“Rozhodla som sa využiť záujem študentov o túto tému a diskutovať o aktivitách zahrnutých v pláne hodín,” povedala pani Powellová s tým, že “túto tému považovala za vhodnú, pretože diskusia o kresťanských názoroch by prispela k zvyšovaniu kultúrneho povedomia o náboženstve”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.