Bratislava 31. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Chiang Ying-ying)

Britsko-americký herec Andrew Garfield si zahrá vo filme tick, tick…BOOM!, na ktorom bude spolupracovať so svojím kolegom Lin-Manuelom Mirandom. Snímka je adaptáciou rovnomenného autobiografického muzikálu oceňovaného amerického skladateľa, dramatika a autora kultového muzikálu Rent Jonathana Larsona. Pre Mirandu to pritom bude jeho celovečerný režisérsky debut

Na snímke britský herec Andrew Garfield

Tridsaťšesťročný Garfield stvárni mladého ambiciózneho divadelného skladateľa Jona, ktorý je v podstate stelesnením Larsona. Mladý muž žije v New Yorku a pracuje ako čašník, no zároveň píše muzikál Superbia, o ktorom dúfa, že sa stane veľkým americkým muzikálom a prinesie mu toľko chcený prielom v kariére. Jon popri tom cíti tlak zo strany jeho priateľky Susan, ktorú už nebaví brzdiť svoj život pre kariérne ambície jej priateľa. Jonov spolubývajúci a najlepší priateľ Michael sa zase vzdal svojho kreatívneho sna a prijal dobre platenú prácu v reklamnej agentúre na Madison Avenue, pričom sa chystá odsťahovať z ich spoločného bývania. A tak sa s nadchádzajúcimi 30. narodeninami začne Jon potýkať s nervozitou a začne rozmýšľať nad tým, či jeho sen vôbec stojí za to.

Novinka vzniká pre spoločnosť Netflix. Tridsaťdeväťročný Miranda sa okrem réžie pod snímku podpíše aj ako producent. Scenár filmu z pôvodnej šou adaptuje Steven Levenson.

Andrew Russell Garfield odštartoval kariéru v tínedžerskom seriáli Sugar Rush (2005 – 2006) a v roku 2007 sa objavil v seriáli Pán času (2005). Upozornil na seba vo filmoch Chlapec A (2007), za výkon v ktorom získal cenu BAFTA, Hrdinovia a zbabelci (2007) či Imaginárium Dr. Parnassa (2009). Prelom prišiel so snímkou Sociálna sieť (2010), kde stvárnil Eduarda Saverina a získal nominácie na Zlatý glóbus i cenu BAFTA. V roku 2010 si zahral spolu s Keirou Knightley a Carey Mulligan v dráme Nikdy ma neopusť. V snímkach Amazing Spider-Man (2012) a Amazing Spider-Man 2 (2014) sa predstavil ako Peter Parker a jeho superhrdinské alter ego Spider-Man. Zahral si tiež v snímkach Mlčanie (2016), Nádych pre lásku (2017) či Záhada Silver Lake (2018). V roku 2017 si vyslúžil nominácie na Oscara, cenu BAFTA a Zlatý glóbus za hlavnú rolu vo vojnovej dráme Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu (2016).

Lin-Manuel Miranda sa preslávil ako autor úspešných broadwayských muzikálov In The Heights a Hamilton. Obe hry, v ktorých sa aj predstavil, si vyslúžili množstvo nominácií a cien. In The Heights získal napríklad Grammy pre najlepší muzikál a celkovo štyri ceny Tony vrátane jednej pre Mirandu, ktorú si odniesol za najlepšiu pôvodnú hudbu. Hamilton zas triumfoval na odovzdávaní Tony v roku 2016, keď premenil šestnásť nominácií na jedenásť trofejí. Miranda získal vďaka nemu okrem dvoch Tony za najlepšiu pôvodnú hudbu a najlepšie libreto dokonca aj Pulitzerovu cenu. Ako herec sa ukázal v seriáloch ako napríklad Sopranovci (1999 – 2007), Ako som spoznal vašu mamu (2005 – 2014), Moderná rodina (2009) či filme Návrat Mary Poppins (2018). Podieľal sa aj na soundtracku animáku Vaiana (2016), ktorý mu vyniesol nominácie na Oscara a Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia pôvodná pieseň (How Far I’ll Go).

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj