Andrej Kiska: Za historicky najlepšími vzťahmi Slovenska a Maďarska stojí vôľa politikov

Budapešť/Bratislava 5. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-MTI/Tamas Kovacs)

Za historicky najlepšími vzťahmi Slovenskej republiky a Maďarska stojí vôľa politikov, vyhlásil dnes v Budapešti prezident SR Andrej Kiska po schôdzke s maďarským prezidentom Jánosom Áderom.

Slovenský prezident Andrej Kiska (vľavo) a maďarský prezident János Áder sa zdravia počas stretnutia v prezidentskom paláci v Budapešti 5. decembra 2016Slovenský prezident Andrej Kiska (vľavo) a maďarský prezident János Áder sa zdravia počas stretnutia v prezidentskom paláci v Budapešti 5. decembra 2016

“Za týmito historicky najlepšími vzťahmi bolo a je vidieť vôľu a úlohu politikov. Aj na našom príklade vzťahov medzi Maďarskom a Slovenskom je vidieť, aký je nesmierne dôležitý tón a prístup, ktorý my ako politici udáme,” zdôraznil na tlačovej konferencii Kiska. Dodal, že keď vznikajú rôzne názory na niektoré otázky, vždy sa riešia bez medializácie, politickou diskusiou.

Áder podčiarkol, že Slovensko je tretím najdôležitejším obchodným partnerom Maďarska. V uplynulých rokoch sa podľa jeho slov podarilo výraznou mierou rozvinúť vzájomné vzťahy v oblasti dopravy. Za veľmi účinnú označil aj spoluprácu v otázke energetickej bezpečnosti.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.