Andrej Kiska udelil milosť žene, ktorá sa pred nástupom do väzenia stala matkou

Bratislava 9. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-MTI/Tamas Kovacs)

Omilostená žena pracuje a vedie bezúhonný život

Prezident Andrej Kiska udelil podmienečnú milosť 32-ročnej žene V. H., ktorú odsúdili za drogovú trestnú činnosť. Súd jej za štyri roky nenariadil nastúpenie do väzby a odsúdená sa medzičasom stala slobodnou matkou. TASR informoval poradca prezidenta pre komunikáciu Roman Krpelan.

Na snímke slovenský prezident Andrej Kiska Na snímke slovenský prezident Andrej Kiska

“Prezident pri posudzovaní žiadosti o milosť prihliadol najmä na tú skutočnosť, že od spáchania skutku uplynulo už viac ako osem rokov a samotný výkon trestu a jeho preventívne účinky u nej už stratili svoj účel. Prezident jej udelil milosť pod podmienkou, že odsúdená po dobu piatich rokov odo dňa udelenia milosti nespácha úmyselný trestný čin,” ozrejmil Krpelan. Omilostená žena podľa jeho slov pracuje a vedie bezúhonný život.

Žena bola odsúdená na štvorročné väzenie za spáchanie trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi spolupáchateľstvom. Predtým nebola súdne trestaná a nespáchala ani priestupok. K udeleniu milosti sa skôr priklonila aj ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.