Kalinov 8. mája (TASR/HSP/Foto:TASR-Michaela Zdražilová)

Výsledok volieb vo Francúzsku je podľa prezidenta SR Andreja Kisku veľmi dobrým pre všetkých, „ktorí veríme v jednotnú a silnú Európsku úniu“. Uviedol to dnes pre novinárov obci Kalinov v okrese Medzilaborce.
Na snímke prezident SR Andrej Kiska

“Je dobrým výsledkom pre všetkých nás, ktorí zdieľame rovnaké hodnoty o tom, ako by mala vyzerať naša Európa, že Európska únia je jeden úžasný projekt, ktorý musíme rozvíjať,“ skonštatoval s tým, že EÚ nie je problémom, ale riešením. „Všetci vieme, že v rámci EÚ musíme premýšľať o tom, čo všetko robíme dobre, a to, čo robíme dobre, rozvíjať a ak sme robili niečo zlé, tak si to priznať,“ skonštatoval.
Prezident sa teší na stretnutie s Emmanuelom Macronom už ako s prezidentom Francúzska. „Teším sa na diskusiu s ním a teším sa, že bol zvolený človek, s ktorým môžem zdieľať rovnaké hodnoty,“ uzavrel.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.