Bratislava 17. marca 2018 (HSP/Foto: TASR-Martin Baumann)

Prezident Andrej Kiska po piatkových protestných manifestáciách ohlásil, že očakáva takú vládu, ktorá nebude rozdeľovať a v ktorej bude možné veriť každému členovi a ktorá urobí všetko pre rýchle vyšetrenie vraždy novinára a jeho snúbenice

Prezident SR Andrej Kiska (vpravo) pri poverovaní zostavením novej vlády vicepremiéra Petra Pellegriniho (vľavo)

“Slovensko potrebuje nepolarizujúcu vládu. Vládu, v ktorej budeme môcť každému členovi veriť, že urobí všetky kroky na rýchle vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej”, začal svoje vyhlásenie na sociálnej sieti prezident Andrej Kiska.
“Len takáto vláda sa môže usilovať o dôveru moju a potom o dôveru Národnej rady a verejnosti,” uviedol ďalej, pričom zdôraznil, že je pripravený “dôsledne využívať všetky ústavné pravomoci hlavy štátu.”
Prezident Andrej Kiska v strede tohto týždňa prijal demisiu Roberta Fica a poveril Petra Pellegriniho zostavením vlády. Pellegrini mu doručil podpisy 79 poslancov parlamentu, ktorí mu vyjadrili podporu. Prezident následne nemal na výber, nakoľko žiadna iná väčšina potrebná na vládnutie v súčasnosti nie je. Zdôraznil to vtedy aj vo svojom vyhlásení, čím zrejme reagoval na tlaky opozície, ktorá ho vyzývala, aby demisiu Roberta Fica neprijal, nakoľko ich zlákala možnosť predčasných volieb.
Pellegrini už začína rokovania o zostavení nového kabinetu.
V súvislosti so včerajšími protestmi Pellegrini na sociálnej sieti poďakoval, že mali pokojný priebeh. Demonštrujúci na námestiach však aj jemu odkázali, že demisia Roberta Fica im “nestačí” a že tak, ako Fico “neodišiel”, neodídu z námestí ani oni. Ľudí na včerajších protestoch burcovali rečníci k požiadavke na predčasné voľby, najzreteľnejší hlas zaznel od herca Richarda Stankeho. Je známy tým, že žije v Prahe partnerskom vzťahu s mužom a vychovávajú spolu chlapca. Na protestoch v Bratislave sa mihli aj transparenty, ktoré už teraz žiadajú registrované partnerstvá na Slovensku.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.