Pjongčang  10. februára 2018 (HSP/Foto:Facebook)

Dnes na Olympiáde nás predovšetkým zaujímal ženský biatlon, šprint na 7,5 km a otázka, či po Vancoveri 2010 a Soči 2014 Anastasia Kuzminová dosiahne zlatý hettrik.
Na snímke Anastasia Kuzminová

 Prvú medailovú olympijskú disciplínu – skiatlon 7,5 + 7,5 km dnes ráno vyhrala Švédka Charlotte Kallová. Slovenské bežkyne Alena Procházková a Barbora Klementová skiatlon vynechali s výhľadom na šprint klasickou technikou, ktorý sa pôjde v utorok 13. februára.
Tak sme čakali na biatlon. Anastasia Kuzminová pricestovala do Pjongčangu vo vynikajúcej forme – skúsená športovkyňa vie to správne načasovať. V piatich tohtoročných šprintov  dvakrát vyhrala a raz bola druhá a je na čele bodovacej súťaže. Preto sme oprávnene očakávali olympijské zlato už dnes.
Naša štvorica nastúpila na trať v zostave: Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Ivona Fialková a Terézia Poliaková. Čakali na ne tri bežecké okruhy s dĺžkou 2,5 km a dve streľby –  v ľahu a v stoji. Ak by minuli terč, čakali ich trestné okruhy s dĺžkou 150 metrov. Anastasia Kuzminová štartovala ako dvadsiata piata v poradí a ako prvá zo Sloveniek.
Začala tým, čoho sme sa najviac obávali: nedarilo sa jej v streľbe. Minula hneď prvý terč, nasledovala aj druhá chýba a musela absolvovať 2 trestné kolá. Nemka Laura Dahlmeierová, ktorá štartovala minútu pred ňou, strieľala bezchybne a ujala sa vedenia v pretekoch.
Kuzminová aj v druhej streleckej položke urobila chybu – netrafila akurát ten posledný terč a už bolo jasné, že sen o olympijskom zlate a dokonca aj o medaile sa rozplynul. Na druhej strane Paulína Fialková dobre strieľala, minula iba jeden terč, rýchlo bežala, dokonca dokázala predbehnúť Kuzminovú a iba o vlások jej ušlo miesto v prvej desiatke. Ale aj tak dosiahla svoj životný úspech a skončila jedenastá. Kuzminová obsadila 13. miesto, ale keby nemala problémy v streľbe, mohla by vyhrať zlato. Keby nemusela bežať 3 trestné okruhy, mohla predbehnúť víťazku pretekov Dahlmeierovú, ktorá bezchybne strieľala.

 1. Laura Dahlmeierová (GER) 21:06,2 min. (0)
  2. Marte Olsbuová (NOR) + 24,2 s (1)
  3. Veronika Vítková (CZE)               + 25,8 s (1)
  …………
 1. Paulína Fialková (SVK) + 50,6 s (1)
  13. Anastasia Kuzminová (SVK) + 53,9 s (3)
  74. Ivona Fialková (SVK)                 + 3:42,4 min. (5)
  83. Terézia Poliaková (SVK)             + 4:26,0 min. (5)