Podľa informácií, ktoré získal nemecký spravodajský týždenník Der Spiegel, prokuratúra v Duisburgu začala v apríli 2016 vyšetrovanie voči Amrimu za podvod, pretože počas krátkeho obdobia v novembri predchádzajúceho roka dvakrát požiadal pod rôznymi identitami o sociálne dávky, konkrétne v Emmerichu a Oberhausene. V novembri bolo konanie zastavené, pretože nebolo známe Amriho bydlisko.

Nie je známe, či duisburská prokuratúra už v apríli vedela, že Amri je vedený ako tzv. „Gefährder“, teda osoba nebezpečná pre okolie a schopná vykonať teroristický čin. „Byť ‚Gefährder‘ nie je zločin, ale pojem z oblsti prevencie. Ako prokuratúra však sledujeme trestné činy, ktoré boli oznámené alebo sme ich identifikovali,“ citovala agentúra DPA hovorcu prokuratúry Detlefa Nowotscha.

Prokuratúra v Berlíne má záznam o Amrim v roku 2015, keď mal v priestoroch Krajinského úradu zdravotníctva a sociálnych vecí (Lageso) fyzicky napadnúť strážnika. V tomto prípade vystupoval pod menom „Ahmad Zaghoul“. Vyšetrovanie však bolo zastavené, pretože osobu s takýmto menom sa nepodarilo nájsť. Amri je podozrivý, že 19. decembra zaútočil kamiónom na návštevníkov vianočného trhu v Berlíne, pričom zahynulo 12 ľudí a 55 utrpelo zranenia.