Americký viceprezident Mike Pence pricestoval do Južnej Kórey

Washington/Soul 16. apríla (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Manuel Balce Ceneta)

Americký viceprezident Mike Pence pricestoval dnes do Južnej Kórey v rámci začiatku turné po štyroch krajinách. Okrem Južnej Kórey navštívi aj Japonsko, Indonéziu a Austráliu

Americký viceprezident Mike Pence

Podľa agentúry DPA chce Pence uistiť svojich spojencov o podpore USA na pozadí rastúcej hrozby zo Severnej Kórey. Tá sa niekoľko hodín pred jeho príchodom do Soulu neúspešne pokúsila o raketový test.

V pondelok absolvuje Pence rozhovory s úradujúcim juhokórejským prezidentom Hwang Kjo-anom a predsedom parlamentu Čung Sje-kjunom.

Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) sa dnes pokúsila odpáliť bližšie neidentifikovanú raketu z prístavného mesta Sin-pcho ležiacom na východnom pobreží krajiny. Predstavitelia USA a Južnej Kórey potvrdili, že strela explodovala krátko po štarte.

Napätie na Kórejskom polostrove sa zvýšilo v dôsledku rozvíjania raketového a jadrového programu KĽDR, s čím súvisia i doposiaľ najväčšie spoločné manévre USA a Južnej Kórey či vyslanie údernej skupiny amerických vojenských plavidiel do tohto regiónu.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.