Bratislava 17. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Jana Birošová)

Americký hokejový útočník Jake Hansen po vynútenom odchode z tipsportligového klubu HKM Zvolen zamieril do Anglicka. Skúsený 30-ročný krídelník doplatil na prebytok legionárov v klube pod Pustým hradom

Na snímke vpravo Jake Hansen

Po odchode rodáka z Minnesoty ich vo Zvolene zostalo sedem, teda maximálny počet pre zápasy Tipsport ligy. Pod dvoch týždňoch si Hansen našiel nového zamestnávateľa, stal sa ním Nottingham Panthers z anglickej EIHL. Informáciu priniesol oficiálny web anglického družstva. Američan už v EIHL v minulosti hral za Coventry, pôsobil tiež v Dánsku, Fínsku, Nemecku či v zámorskej AHL.

Jake Hansen odohral v drese Zvolena päť zápasov, v ktorých si pripísal na konto jeden gól. “Nedá sa povedať, že by nepasoval do systému, jednoducho sme mali o jedného legionára navyše. Nad obrancami sme ani neuvažovali, tí svoj priestor majú a sú potrební. Nechcem tým povedať, že by Jake nebol potrebný, no ofenzívnej sily máme dostatok,” povedal pre zvolenský klubový web asistent hlavného trénera Michal Kobezda.

Pred Hansenom sa Zvolenčania rozhodli uprednostniť 29-ročného Američana Garretta Thompsona. Ten mal v úvodných piatich zápasoch tejto sezóny bilanciu jeden gól a štyri asistencie, aktuálne má na svojom konte 9 bodov (2+7) z desiatich zápasov.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj