Soul 28. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ahn Jung-hwan)

Americká spoločnosť Qualcomm dostala v Južnej Kórei pokutu vyše 800 miliónov eur, pričom dôvodom je podľa protimonopolného úradu porušovanie hospodárskej súťaže

Juhokórejská komisia pre hospodársku súťaž uviedla, že Qualcomm potrestala za neférové obchodné praktiky voči výrobcom čipov a smartfónov. Na hovorca komisie Shin Yeong-cheolJuhokórejská komisia pre hospodársku súťaž uviedla, že Qualcomm potrestala za neférové obchodné praktiky voči výrobcom čipov a smartfónov. Na hovorca komisie Shin Yeong-cheol

Juhokórejská komisia pre hospodársku súťaž uviedla, že Qualcomm potrestala za neférové obchodné praktiky voči výrobcom čipov a smartfónov. Pokuta dosiahla 1,03 bilióna juhokórejských wonov (816,83 milióna eur), čo znamená najvyššiu pokutu, akú doteraz juhokórejská komisia stanovila.

Qualcomm s rozhodnutím komisie nesúhlasí a vedenie spoločnosti už dalo najavo, že sa proti tomu odvolá na súde. Firma zároveň dodala, že krok komisie porušuje aj podmienky dohody o voľnom obchode medzi Južnou Kóreou a Spojenými štátmi.

Americká spoločnosť pritom pokutu za obmedzovanie hospodárskej súťaže dostala aj v Číne, a to vo výške 975 miliónov USD (933,46 milióna eur). Zároveň ju úrady prinútili znížiť licenčné poplatky pre čínskych výrobcov smartfónov. Obchodné praktiky spoločnosti Qualcomm preverujú aj úrady v USA a Európe.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.