Hama 17. apríla 2018 (HSP/New Inform/Foto:TASR/AP-Hassan Ammar)
 
Portál New Inform informuje o nových aktivitách sýrskych vládnych síl.

Ilustračné foto: Sýrski vládni vojaci

Krátko po raketovom útoku západnej koalície  sa situácia v Sýrii vracia do starých koľají. Vládne jednotky pokračujú v prípravách na ofenzívu proti proizraelským bandám v Kuneitre a Daraa, túto ofenzívu budú viesť príslušníci 4. tankovej divízie a jednotky Tigrov.
V provincii Homs zaútočili sýrske vládne jednotky z 11. divízie  s pomocou Hizballáhu a iránskych dobrovoľníkov z radov Republikánskych Gárd proti členom prozápadných bánd. Podľa informácii agentúry Al-Masdar sýrski vládni vojaci a ich spojenci už oslobodili mestom Hamrat v provincii Homs, odkiaľ utiekli len zvyšky teroristov.
Sýrski vládni vojaci ponúkli príslušníkom bánd slobodný odchod z mesta a stiahnutie sa do Idlibu, čo však časť teroristov, opojená ohňostrojom Američanov, Britov a Francúzov odmietla. Po vypršaní ultimáta sýrske vojenské jednotky a ich spojenci zaútočili plnou silou na mesto. Podľa informácii zo sýrskych vojenských zdrojov na útok veľká časť teroristov zareagovala nakoniec útekom, pomalší teroristi, ktorí sa nedokázali odpútať zahynuli v bojoch so sýrskymi vládnymi vojakmi.
Teroristi utrpeli ťažké straty a vládne jednotky ich z mesta vytlačili.
 
Príspevok Americký ohňostroj sa skončil, sýrski vojaci začali s novou likvidáciou proamerických bánd v provincii Hama zobrazený najskôr Hlavné správy.