Washington 23. marca 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/Inserm/CNRS-INRIA-Luc Mallet, Jérôme Yelnik, Eric Bardinet)
 

Americký neurochirurg tvrdí, že o niekoľko desiatok rokov budú ľudia vďaka mozgovým implantátom schopní telepatickej komunikácie, píše Daily Mail.

Ilustračné foto

Eric Leuthardt, neurochirurg z Washingtonovej univerzity, sa domnieva, že v neďalekej budúcnosti implantáty budú rovnako bežné, ako je napríklad plastická chirurgia alebo tetovanie.
Títo „superľudia” budú môcť predávať informácie iným ľuďom, a dokonca i počítačom pomocou voperovaných implantátov v mozgu. Aby pripravil spoločnosť na takéto radikálne zmeny, Leuthardt sa rozhodol napísať dva romány a jednu hru. V jeho prvej knihe RedDevil 4 asi 90 % ľudí má v mozgu voperovaný počítačový hardware.
Podľa neho technologické zmeny prebiehajú tak rýchlo, že o 20 rokov bude mať mobil veľkosť ryžového zrnka. „Ten vám bude vložený do vašej hlavy tou minimálne invazívnou cestou a umožní vám robiť všetky výpočty, ktoré sú nutné pre efektívne rozohranie mozgu a počítača,” hovorí neurochirurg.
Vo svojich predstavách nie je sám. Elon Musk tiež pracuje na spôsobe, ako spojiť mozog a počítač. Musk chce implantovať malé mozgové elektródy, ktoré budú môcť načítať alebo sťahovať myšlienky. Podľa neho to má do štyroch rokov pomôcť osobám s vážnym poranením hlavy a neskôr budú dostupné všetkým ľuďom.
Ďalší vizionár Bryan Johnson, zakladateľ start-upu, ktorý vyvíja mozgové mikročipy, na konci minulého roka uviedol, že neurálne čipy budú čoskoro rovnako populárne ako smart telefóny.
 

Príspevok Americký neurochirurg: Blíži sa čas nového druhu telepatov, ktorí budú schopní komunikovať prostredníctvom implantátov zobrazený najskôr Hlavné správy.