Atlanta 31. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Matt Rourke)
 
Americká nápojová spoločnosť Coca-Cola kupuje od britskej firmy Whitbread druhý najväčší reťazec kaviarní na svete Costa. Svetový producent nealkoholických nápojov si tak otvára cestu na nový trh.

Ilustračné foto

Britská spoločnosť uviedla, že dohoda v hodnote 3,9 miliardy libier (4,35 miliardy eur), vďaka ktorej Coca-Cola prevezme takmer 4000 kaviarní v Británii a kontinentálnej Európe, bola správnou radou odsúhlasená jednohlasne s tým, že je to v najlepšom záujme akcionárov.
Whitbread kúpil kaviarenskú sieť Costa v roku 1995 za 19 miliónov libier. V tom čase mal reťazec 39 kaviarní. V poslednom období sa však britská spoločnosť rozhodla viac sústrediť na rozšírenie siete hotelov Premier Inn v Británii a Nemecku. Navyše financie z predaja jej poslúžia aj na zníženie dlhu.
Firme Coca-Cola dohoda zasa pomôže výraznejšie sa odkloniť od tradičnej produkcie sýtených nápojov, o ktoré v poslednom období záujem klesá, smerom k produktom, po ktorých je väčší dopyt. “Segment horúcich nápojov je jedným z mála segmentov, kde Coca-Cola nemá globálnu značku,” uviedol výkonný riaditeľ americkej firmy James Quincey. Prevzatie reťazca Costa to teraz zmení.
 
Príspevok Americký nápojový gigant Coca-Cola kupuje sieť kaviarní Costa zobrazený najskôr Hlavné správy.