Pjongčang 16. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Troy Terry v olympijskej mixzóne americkému reportérovi povedal výraz “naša rýchlosť” azda päťkrát v krátkom vyjadrení. Pochvaľoval si priestor, ktorý v zápase proti slovenským hokejistom dostali univerzitní hráči: “V našom zápasovom pláne bolo využiť rýchlosť. A to nám aj vyšlo. Rýchlosť je identita tohto tímu.”
Na snímke tréner Craig Ramsay (Slovensko) po prehre 1:2 v zápase B-skupiny USA – Slovensko na zimných olympijských hrách v Pjongčangu, 16. februára 2018 v Kangnungu

Je to tak a dalo sa to napokon čakať. V tomto faktore boli Američania jasne vpredu, ale aj tak po senzačnej prehre so Slovinskom v druhom zápase na ZOH v Pjongčangu víťazstvo 2:1 vydreli. Hoci gólov mohli dať podstatne viac, chvíľami to okolo brankára Jána Laca lietalo ako besné. Ináč však Slováci držali s miernym favoritom krok a odohrali kvalitnú partiu.
“Myslím, že sme mohli aj vyhrať, ale niečo nám chýbalo. Dali nám góly z presiloviek a dali o jeden viac ako my. Tak ako vyhrali oni, mohli sme aj my. Treba povedať, že Američania hrali dobre, nahadzujú puky pred bránku a sú veľmi nebezpeční. Ale aj my sme hrali dobre a bolo to o jednom góle,” zdôraznil pre TASR Miloš Bubela.
Slovenský olympijský hokej výrazne zaoponoval obavám z debaklov v úvodných dvoch zápasoch turnaja. Skóre 4:4 a tiež trochu nadplánové tri body sú lichotivá vizitka pre mužstvo, ktoré podľa papiera malo až v treťom zápase proti Slovinsku bojovať o pozíciu do vyraďovacej časti. “Hráme to, čo nám tréner hovorí. Funguje to, všetci bojujeme, šliapeme. Sme silní na puku a vieme vyhrávať aj súboje a táto vec platí na každého súpera,” myslí si Bubela.
Napriek prehre sa dá ešte stále špekulovať aj nad triumfom v skupine a priamym postupom do štvrťfinále, resp. postupom ako najlepší druhý tím z troch skupín. Minimálne nad dobrou pozíciou v kvalifikácii o štvrťfinále. “Prehrali sme a nemáme žiadny bod. Určite si rozoberieme detaily a pripravíme sa na zajtra proti Slovincom. Je to ozaj veľmi dôležitý zápas ohľadom postavenia v tabuľke. Hráme predsa o to, aby sme z čo najlepšej pozície išli ďalej. Predvčerom sme si vybojovali výhodnú, žiaľ dnes sme si ju nezlepšili. Ale zajtra je ďalší zápas a všetko môže byť zase dobré,” povedal pre TASR kapitán tímu Tomáš Surový.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.