Washington 12. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)
 
Najnovšie zbrane Ruska predčia väčšinu podobných amerických systémov. Uviedol to veliteľ amerického perspektívneho velenia (US Army Futures Command), generál John M. Murray, informuje Task & Purpose

Ilustračné foto

Podľa Task & Purpose Pentagon vykonal štúdiu o novej generácii ruského vojenského vývoja a výsledky pre Američanov boli akýmsi “prebudením”. Zvlášť sa generál zameral na delostrelecké systémy a rakety vzduch-vzduch. V prvom prípade amerického generála zarazila kombinácia delostrelectva a leteckej dopravy bez posádky, ktoré sú používané pre zameriavanie a úpravu paľby, v druhom dosah nových rakiet, ktoré môžu ľahko zničiť podporné lietadlá za frontom a účinne obmedziť prístup do vzdušného priestoru štátu.
V dôsledku toho bola preskúmaná stratégia národnej obrany Spojených štátov, ktorej dôraz je teraz kladený na hypotetickú konfrontáciu s krajinami, ako je Rusko a Čína, zatiaľ čo v predchádzajúcich rokoch bola pozornosť zameraná na lokálne operácie proti zreteľne slabším súperom. Práve táto nerovnováha viedla k tomu, že USA stratili technologický náskok pred inými mocnosťami.
Odpoveďou na toto Murray nazval program vytvorenia nového delá ERCA. Nedávne testy ukázali, že je schopné zasiahnuť ciele vo vzdialenosti 62 kilometrov. Avšak Rusko má stále výhodu v dosahu streľby (napríklad dosah húfnice Koalícia-SV 152mm činí 70 kilometrov) a počtov diel. Američania sa snažia dosiahnuť rovnaké výsledky a dokonca ich prekonať.
 

Príspevok Americký generál uznal prevahu ruských zbraní zobrazený najskôr Hlavné správy.