Washington 10. augusta 2018 (HSP/Foto: screenshot YouTube)
 
Šéf Strategického plánovania OS USA generál John Hyten vyhlásil, že Washington musí vždy dominovať vo sfére atómových zbraní.

Na snímke generál John Hyten

„Vždy musíme mať tie najlepšie možnosti, ktoré štát dokáže poskytnúť. Vždy musíme dominovať na bojovom poli. Nechcem, aby to bola rovnocenná bitka, aby si naši protivníci mysleli, že sme približne porovnateľní,“ povedal Hyten. Ďalej dodal, že v takom prípade by boli USA v riziku.
Hyten nazval hlavnými protivníkmi Washingtonu Rusko a Čínu. Podľa neho tieto štáty vyvíjajú atómové i kozmické vojenské možnosti „na opozíciu voči USA“. A dodal k tomu, že podobná činnosť Moskvy a Pekingu je odpoveďou na americké úsilie pri vývoji výzbroje. „Oni vidia, že to robíme,“ vysvetlil.
Generál dodal, že obranný potenciál teraz umožňuje USA „pokojne v noci spať“. No „treba rozmýšľať nie o dnešku, ale o zajtrajšku“.
„Musíme mať všetky možnosti – atómové, kozmické, v protiraketovej obrane… Nie je to o vytvorení podmienok na vojnu, ale o vytvorení podmienok na mier,“ poznamenal šéf US STRATCOM.
Hyten tvrdí, že USA „musia dominovať v akejkoľvek situácii.“
Keď sa na to pozrú zo strany Ruska, tak ambíciou amerického generála je zrejmá diskreditácia zmluvy Start-3, podpísanej v roku 2011, ktorá založila princíp rovnakých počtov atómových hlavíc a ich nosičov pre USA i Rusko
Podľa vz.ru, srspol.sk
 
Príspevok Americký generál: Nechceme mať s Ruskom rovnocenné bitky zobrazený najskôr Hlavné správy.