Americký generál informoval o stratégii USA v boji s ISIS

Washington 1. apríla 2018 (HSP/Foto:defense.gov)
 
Portál ria informuje o predstavení novej stratégie USA v boji proti ISIS. Túto stratégiu predstavil americký generál Robert Neller, video z vystúpením generála publikoval oficiálny americký armádny portál defense.gov.

Na snímke americký generál Robert Neller

Našťastie ISIS v Sýrii a Iraku už nepredstavuje skutočnú hrozbu, pretože ruské letectvo túto teroristickú organizáciu v Sýrii pomohlo zlikvidovať a situácia ohľadne ISIS je pod kontrolou aj v Iraku. Podľa niektorých ruských analytikov, ktorí považujú ISIS za americkú zástupnú armádu, zvyšky ISIS presunuli Američania do Afganistanu, prípadne ich ukrývajú v dosiaľ existujúcich amerických zónach vplyvu v Sýrii a Iraku, aby ich v prípade nutnosti mohli znova použiť.
Je zábavné, ako sa Američania snažia silou mocou udržať v Sýrii, Iraku a v subsaharskej Afrike. Generál Neller priznal, že americká armáda nedokáže vo vlastnej réžii ISIS zničiť a bude potrebovať pomoc spojencov. Američania majú dostatok možností, aby svojím spojencom pomohli efektívne bojovať proti existujúcemu terorizmu. (Dôležité je, aby sa k likvidácii teroristov ISIS nepripustilo Rusko, pretože to by opätovne všetkých teroristov zničilo).
Americký generál doslovne uviedol “Svet je veľký a preto v stratégii národnej bezpečnosti hovoríme o nevyhnutnosti vzniku partnerských zväzkov. Nemáme dostatok síl pre samostatnú vojnu proti terorizmu a nebudeme to robiť osamotení. Sme však ochotní poskytnúť iným štátom pomoc, na základe ktorej dokážu zvýšiť efektívnosť vlastných protiteroristických opatrení a úroveň bezpečnostných síl.
Generál Neller uviedol že v poslednej dobe už rozšírili Američania svoju spoluprácu s Francúzmi, Britmi a Talianmi, aby zvýšili úroveň boja proti terorizmu v Nigérii, Lýbii a krajinách subsaharskej Afriky. (pravdepodobne sa nám črtá nová zóna šírenia riadeného chaosu, v Afrike sa priveľmi angažuje Čína). Generál Neller takisto uviedol, že možno budú musieť Američania opustiť uvedené regióny a miestne sily budú musieť proti terorizmu bojovať samostatne.
“V konečnom dôsledku nemôžeme nadlho ostávať v regióne, uvedené krajiny budú nútené rozvinúť vlastný potenciál v boji proti terorizmu, máme však dostatok možností pomôcť im v tomto diele” uviedol americký generál Neller doslovne.
Američania vydelili 60 miliónov USD na boj proti terorizmu v krajinách subsaharskej Afriky.
 
Príspevok Americký generál informoval o stratégii USA v boji s ISIS zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)