New York 14. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:wikimedia)
 
Americký ekonomický expert a investičný riaditeľ spoločnosti TrendMacro Donald Luskin v prenose Fox News navrhol zopakovanie Karibskej krízy. Uviedol, že straty Venezuely spojené so spoločnosťou PDVSA predstavovali asi 20 miliárd dolárov, a USA teraz majú zorganizovať úplnú morskú blokádu tejto krajiny, aby zabránili Rusku v záchrane prezidenta Nicolasa Madura

Na snímke Nikita Chrušľov a John F. Kennedy

Ak si to vážne prajeme, potom existuje len jedno miesto, kde môžeme čeliť Rusku, to medzinárodné vody. Musíme zvážiť opakovanie Karibskej krízy 1962. Nejde teda len o pokutové opatrenia proti bankám, ale o skutočnú blokádu: nasadíme svoje lode pri venezuelskom pobreží a povieme: Nič neprejde ani tam, ani späť. Pozrieme sa, kto tentoraz zareaguje prvý,povedal Luskin.
Tiež dodal, že situácia vo Venezuele mu pripomína geopolitickú šachovú partiu, v ktorej USA pripravujú Venezuelu o finančné zdroje, aby zvrhli Madura, a Rusko zasahuje a zalepuje diery peniazmi.
Luskin si tiež posťažoval, že si Rusko nevšíma americké sankcie proti Venezuele. Podľa jeho slov zakazujú tieto sankcie bankám ostatných štátov styk s Venezuelou, v opačnom prípade im bude navždy zakázaný biznis v USA.
Dnes ráno sa dozvieme, že Rusi zriadili špeciálnu banku, ktorá nepodlieha sankciám. Zavedieme tieto sankcie a povieme: Nová ruská banka, nesmieš obchodovať s USA! Odpovie: To je nám fuk, sme predsa nepriatelia!povedal expert.
USA vyhlásili 28. januára sankcie proti PDVSA, zablokovali jej aktíva v sume siedmich miliárd dolárov a zakázali všetky transakcie s touto spoločnosťou.
Venezuelský prezident Nicolás Maduro sľúbil, že poženie na súd tých, čo uznajú nové vymenovanie v ropnej spoločnosti Citgo, jednotke PDVSA v USA, uskutočnené Juanom Guaidóm, ktorý sa vyhlásil za prezidenta.
 
Príspevok Americký expert navrhol zopakovanie Karibskej krízy zobrazený najskôr Hlavné správy.