Washington 23. decembra 2016 (HSP/ktovkurse/Foto: ScreenShot Youtube)

Ruský portál ktovkurse  publikoval informácie amerického ekonóma ekonómom Douga Casey, ktorý predpovedal okrem iného ekonomickú krízu v roku 2008

Americký ekonóm Doug CaseyAmerický ekonóm Doug Casey

Podľa Douga Casey bol rok 2008 len začiatok, momentálne sa americká ekonomika nachádza v epicentre uragánu a čoskoro bude podstatne horšie. Dogu Casey predpovedá, že v najbližšom období budeme svedkami javu, že ľudia stratia dôveru v cenné papiere, ale aj v striebro a zlato. Dnešná doba je naozaj poznačená feľkou finančnou, demografickou a vojenskou krízou a neoconi a vojenskí jastrabi veľmi ťažko nesú skutočnosť, že v krajine strácajú svoj vplyv.

Po nástupe Donalda Trumpa do Bieleho domu očakáva Doug Casey čiastočné zlepšenie situácia. Infraštruktúra USA je v katastrofálnom stave, prvé roky pôsobenia Donalda Trumpa sa podľa Douga Casey ponesú v znamení rozvoj trhu kovov, pôjdu hore ceny takých komodít ako meď, zinok či kobalt. On sám však doporučuje investovať v tomto období najmä do zlata a uránu. Budúcnosť vidí Doug Casey aj v rozvoji energetiky (slnečné kolektory a atómová energia).

Podľa Douga Casey sa však Donaldovi Trumpovi nepodarí zastaviť búrku na trhu obligácii a ako hlavný problém vidí médiá, ktoré dezinformujú spoločnosť. Kvôli médiám, ktoré polarizujú americkú spoločnosť sa môže v USA rozhorieť aj občianska vojna.

Nepriatelia Trumpa dokázali, že nedokážu akceptovať demokratické zvyklosti a nedokážu stráviť svoju porážku v amerických prezidentských voľbách. Mnohí z amerických majiteľov mediálnych korporácii, proclintonovskí novinári a prívrženci Demokratickej strany nenávidia Donalda Trumpa už na intuitívnej úrovni a táto nenávisť im zastiera myslenie, odmietajú akceptovať, že  v USA sa začína kvôli ich klamstvám a dezinformáciam roztáčať špirála násilia, na ktorú doplatia všetci.

nejaký obrázok Douga Casey, napríklad tento: http://www.acting-man.com/blog/media/2016/10/Doug-Casey.jpg

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.