Illinois 2. januára 2020 (HSP/Foto:Screenshot SALC, Facebook)

Spojené štáty veselo uvaľujú sankcie na viaceré štáty, spoločnosti a jednotlivcov pod rôznymi zámienkami či dokonca vymyslených dôvodov, ako napríklad na spoločnosti, ktoré sa podieľajú na výstavbe plynovodu Severný prúd 2. V Bielom dome vysvetľujú, že takto chcú zabezpečiť bezpečnosť európskych štátov, aj keď samotné európske štáty prízvukujú, že ich neohrozuje plynovod Severný prúd 2, ale práve nezákonné americké sankcie. Nuž, všetko je na tomto svete na hlavu postavené…

Ilustračné foto

Keďže tých sankcií je asi primálo, žiadajú zvýšiť ich počet. Tak, napríklad, Vedenie Srbsko-americkej konferencie (Serbian American Leadership Conference), nevládnej organizácie amerických Srbov so sídlom v Illinoise, poslalo petíciu prezidentovi USA, v ktorej Donalda Trumpa požiadalo o uvalenie sankcií na čiernohorskych lídrov Mila Đukanovića a Duška Markovića, ktorí podľa autorov petície potláčajú práva pravoslávnych kresťanov v Čiernej Hore.

V petícii sa zdôrazňuje, že Zákon o medzinárodnej slobode vierovyznania 22 USC §§ 6441-61 poskytuje prezidentovi USA právomoci na udelenie sankcií voči tým, ktorí porušujú slobodu vierovyznania na celom svete. Preto žiadajú uvaliť sankcie na lídrov Čiernej Hory. Žeby Biely dom a osobne Donalda Trumpa práva pravoslávnych kresťanov v Čiernej Hore zaujímali rovnako, ako výstavba plynovodu Severný prúd 2 a uvalia sankcie aj na Mila Đukanovića и Duška Markovića?

Eugen Rusnák

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj