New York 10. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)

Americkí regulátori zamietli žiadosť čínskej telekomunikačnej spoločnosti China Mobile o povolenie na poskytovanie služieb v USA, pričom za dôvod označili riziká pre národnú bezpečnosť

Na snímke šéf FCC Ajit Pai

Americká Federálna komisia pre telekomunikácie (FCC) vo štvrtok jednomyseľne rozhodla o zamietnutí žiadosti, ktorú spoločnosť China Mobile International USA Inc. podala už dávnejšie. Ministerstvo obchodu USA odmietnutie žiadosti odporučilo vlani.

“Udelenie povolenia firme China Mobile by nebolo vo verejnom záujme,” povedal šéf FCC Ajit Pai. “Existuje významné riziko, že by čínska vláda využila China Mobile na realizáciu aktivít, ktoré by vážne ohrozili národnú bezpečnosť, uplatňovanie práva a ekonomické záujmy USA,” uviedol. China Mobile International USA, ktorej konečným vlastníkom podľa FCC je čínska vláda, požiadala o povolenie na poskytovanie telekomunikačných služieb v USA ešte v roku 2011.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj