Washington 19. mája 2019 (HSP/Washingtonpost/Foto:Screenshot Youtube)

Portál Washington Post publikoval článok s názvom “Navy SEAL pleads guilty in hazing death of Special Forces soldier in Mali”. V článku sa hovorí o tom, že seržanta Logana Melgara začiatkom júna 2018 zavraždili jeho spolubojovníci. Seržant Melgar zo špeciálneho týmu amerických jednotiek Navy Seals nahlásil americkému veleniu, že jeho spolubojovníci kradnú peniaze z armádneho rozpočtu a vodia si černošské maloleté prostitútky na preverené miesta, jeho kolegovia sa s ním dostali do hádky, ktorá nakoniec vyústila do Melgarovej vraždy. Vo štvrtok jeden z páchateľov všetko priznal a znemožnil tak vrahom pokračovať v ich obhajobe, založenej na klamstvách

Na snímke Logan Melgar

Minulý rok prišli do nemocnice v Mali, ktorá je pod kontrolou francúzskej Cudzineckej légie štyria americkí Navy Seals a nahlásili, že ich kolega mal dýchacie problémy. Tvrdili, že sa mu snažili pomôcť, dokonca mu prerazili otvor v hrdle aby mohol dýchať, vojak však zomrel. Už Francúzom boli podozrivé zranenia amerického vojaka (zničený hrtan, vďaka špeciálnemu hmatu, ktorý sa učia príslušníci elitných kománd).

Zavraždený Logan Melgar bol spravodajský dôstojník amerických Navy Seals. Vrahovia, ktorí ho dopravili do nemocnice tvrdili, že bol opitý a pravdepodobne sa udusil zvratkami, pitva však neodhalila v tele ani stopy alkoholu a ani stopy drôg. Následne Námorná vyšetrovacia služba (NCIS) začala vyšetrovať čo sa stalo a veľmi skoro vysvitlo, že vrahmi sú jeho štyria spolubojovníci, ktorí sa ho snažili zachrániť. Tí však všetko vyšetrovateľom NCIS zatĺkali.

Pri vyšetrovaní vyšli najavo aj ďalšie informácie. Obvinenými boli špeciálni zabijáci Navy Seal Team Six. Štvorica amerických elitných zabijákov vtrhla do miestnosti, kde seržant Logan Melgar spal, vyrazili zamknuté dvere, Logana Melgara spútali izolačnou páskou a udusili pomocou špeciálneho chvatu. Evidentne sa im situácia vymkla z rúk, ich cieľom nebolo Logana Melgara zabiť, len mu dať príučku. Obhajoba obvinených sa zosypala, keď sa seržant Adam C. Matthews,  jeden zo štvorice obvinených príslušníkov Navy Seals rozhodol pod psychickým tlakom všetko vyzradiť

Podľa informácii Adama C. Matthewsa keď jeho traja kolegovia zistili, že Logan Melgar nedýcha, snažili sa mu pomôcť, poskytli mu prvú pomoc a dokonca mu vyrezali dieru do krku, aby mohol dýchať. Následne ho odviezli do nemocnice a predstierali, že ide o nehodu. Nacvičili si výpovede, klamali vyšetrovateľom.  Adam C. Matthews uviedol, že trojica vrahov bola vo veľmi emotívnom rozpoložení, zabiť Logana Melgara nechceli.

Adam C. Matthews dostal len jeden rok väzenia, zníženie armádnej hodnosti a príde aj o zdravotní poistenie. Poľahčujúcimi okolnosťami pre Adama C. Matthewsa sú, že nakoniec spolupracoval s vyšetrovateľmi, nepodieľal sa na krádeži armádnych financií a do Mali prišiel len dva dni pred incidentom. To že klamal vyšetrovateľom NCIS však malo negatívny dopad na jeho vojenskú kariéru.

Seržantov Anthony De Dolpha, Maria Madera Rodrigueza a Kevina Maxwella čaká oveľa tvrdší trest, vrátane doživotného vyradenia z radov Navy Seals.  Ich ďalšie osudy závisia od toho, kedy sa z väzenia dostanú. Aj o 50 ročných zabijakov je v súkromných bezpečnostných službách záujem, súkromné bezpečnostné služby často platia lepšie ako regulérna armáda.

O škandály a zločiny, ktorých strojcami sú americkí vojaci nie je núdza. Abú Ghraib, Guantanamo, tajné väzenia CIA v Poľsku a Rumunsku, sexuálne vraždy žien a dievčat v Japonsku, existujúce obvinenia zo strany Medzinárodného súdu v Haagu voči americkým vojakom z vraždenia civilného obyvateľstva v Iraku či Afganistane, ktoré sa stopli na nátlak Američanov svedčia o tom, že mnohí americkí vojaci sú hrozbou pre civilizovanú spoločnosť.

Možno by sme na Slovensku mali zvážiť či by nebolo vhodnejšie nahradiť v rámci NATO amerických vojakov na Slovensku napríklad kanadskými, ktorí zločiny proti ľudskosti na svojom konte nemajú.

[embedded content]

František Olčaj

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj