Moskva 13. októbra (HSP/Iarex/Foto:TASR/AP/The Washington Post-Matt McClain )
 
Z USA prichádza ďalšia príjemná správa, ktorú prináša portál iarex. Americkí “démonokrati” (ako ruský autor nazýva demokratov) a jastrabi, ktorí sa nedokážu zmieriť s porážkou Clintonovej v amerických voľbách, strácajú svoj vplyv na afroamerické obyvateľstvo

Na snímke Brett Kavanaugh

Dynamika vývoja situácie v USA pred novembrovými voľbami do amerického Kongresu naberá pozitívne obrátky a privádza k opatrnému optimizmu v protrumpovskom tábore. Americkým démonokratom sa nepodarilo zabrániť zvoleniu sudcu Bretta Kavanaugha do Najvyššieho súdu USA. Ich vplyv na Najvyššom súde USA sa tak oslabil, navyše množstvo umiernených voličov v Severnej Dakote, Tenessee, Missouri, Floride a v Arizone už avizovali svoje rozhorčenie nad nechutnými praktikami a útokmi “démonokratov”, ktoré nemajú s demokraciou nič spoločné.
Démonokrati dúfali, že Kavanaugh sa do Najvyššieho súdu nedostane. Ak by sa Kavanaugh do funkcie nedostal, mohli použiť prázdne kreslo ako spôsob mobilizácie “liberastických” (ako ruský autor nazýva liberálov) voličov. Rátali, že ak získajú väčšinu v Senáte, budú môcť donútiť amerického prezidenta, aby vymenoval nového liberastického sudcu na Najvyšší súd. Plány im však nevyšli, Kavanaugh už úraduje.
Kavanaugh bol schválený jednoduchou väčšinou hlasov, napriek štvavej a nechutnej kampani, ktorú “liberasti a démonokrati” rozpútali v masmédiách. Radostne pôsobí najmä skutočnosť, že voľby do amerického Kongresu sa blížia a Demokratická strana sa už obáva o výsledky, pretože v konzervatívnejších amerických štátoch sa ich podpora ešte viac znížila. Optimistickou správou je aj to, že Trump konsoliduje svoje postavenie v Senáte, kde už môže rátať s podporou 53 – 56 najvyšších amerických  predstaviteľov.
Loď s Kavanaughom teda odplávala “démonokratom” pred nosom a začína im unikať aj loď s “afroamerickou témou”. “Démonokrati” sa snažia ovplyvňovať afroamerické obyvateľstvo a práve na Afroameričanov zameral teraz Donald Trump svoju pozornosť. Stretol sa v Bielom dome s americkým rapperom Kanye Westom, ktorý sa prezentuje ako fanúšik Trumpa. Na stretnutie s Trumpom si dal West  povestnú Trumpovú červenú čiapku s nápisom “Make Great America Again” a presne v intenciách afroamerických rapperov uviedol, že sa v tejto čiapke cíti byť Supermanom.
Najzábavnejšia je skutočnosť, že pokiaľ ukrajinský prezident Porošenko či poľský prezident Duda pri návštevách Washingtonu stáli na fotografiách s Trumpom v úctivom postoji na boku Trumpovho stola ako nejakí úradníci, rapper West sedel oproti Trumpovi ako partner a otvorene hovoril o témach, ktoré zaujímajú afroamerické obyvateľstvo USA. Téma rozhovorov bola široká, od nevyhnutnosti vykonať väzenskú reformu až po postavenie nového prezidentského lietadlá. West uviedol, že Trump je prezidentom, ktorý v posledných desaťročiach urobil najviac pre afroamerické obyvateľstvo. Westa vnímajú Afroameričania ako autoritu, takže vplyv démonokratov na afroamerické obyvateľstvo sa závažne oslabuje.
Severná Karolína, Pennsylvánia, Michigan a mnoho ďalších štátov môže úplne prejsť na republikánsku stranu.  Podľa nedávneho prieskumu agentúry Rasmussen sa rating Trumpa medzi Afroameričanmi zvýšil na 35 %, pred rokom ho podporovalo len 24 % Afroameričanov a vo voľbách 2016 dostal Trump len 6 % afroamerických hlasov. Ak budú Afroameričania voliť 6. 11. 2018 Republikánov, môže sa stať, že nádeje “démonokratov” získať väčšinu v Kongrese budú márne.
 

 
Príspevok Americkí “démonokrati” strácajú podporu afroamerického obyvateľstva zobrazený najskôr Hlavné správy.