New York 23. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Americká sieť supermarketov Kroger Co. ponúka mimoriadne odmeny svojim zamestnancom. Sieť predajní potravín uviedla, že zamestnanci pracujúci na celý úväzok dostanú jednorazové odmeny v sume 300 USD a zamestnanci na čiastočný úväzok odmeny 150 USD. Firma Kroger má približne 453-tis. zamestnancov na celý a čiastočný úväzok

Ilustračné foto

Odmeny sa vyplatia zamestnancom, ktorí do práce nastúpili 1. marca alebo pred týmto termínom. Kroger zároveň rozšíril svoje predpisy o zdravotných dovolenkách a poskytovať ich bude aj zamestnancom na čiastočný úväzok, ktorí budú musieť byť v izolácii alebo budú mať symptómy nakazenia sa koronavírusom potvrdené zdravotníkmi.

Americký maloobchodný reťazec Target Corp. zvýši pre svojich vyše 300-tis. zamestnancov hodinové mzdy o 2 USD. Zvýšenie zárobkov bude platiť prinajmenšom do 2. mája. Okrem toho začína ponúkať platenú dovolenku do 30 dní tehotným zamestnankyniam, pracovníkom vo veku od 65 rokov a zamestnancom so zdravotnými ťažkosťami. Spoločnosti Amazon a Walmart tiež ponúkajú dodatočné stimuly, ako odmeny v hotovosti a dočasné zvýšenie miezd, keďže sa snažia zvládnuť nával zákazníkov a súčasne udržať spokojnosť svojich zamestnancov.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj