Americké lietadlá CV-22 OSPREY budú cvičiť na Slovensku

Bratislava 26. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)

Výcvik bude na Záhorí prebiehať do piatka 2. decembra

Dve lietadlá CV-22 OSPREY 7. letky špeciálnych operácií US Air Force Europe budú od pondelka 28. novembra cvičiť na Slovensku. Nacvičovať budú lety v sťažených podmienkach a prašnom prostredí, takzvaný „Brown out“, ako aj streľbu na pozemné ciele v priestoroch leteckej strelnice Záhorie. TASR o tom informovala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková.

Ilustračné fotoIlustračné foto

“Ozbrojené sily SR poskytujú americkej strane výcvikové priestory a základnú logistickú podporu s obsluhou na letisku v Kuchyni,” dodala Capáková. Výcvik bude na Záhorí prebiehať do piatka 2. decembra.

Lietadlá typu CV-22 OSPREY sú akousi kombináciou medzi lietadlom a vrtuľníkom. Unikátna konštrukcia s preklopnými rotormi v sebe kombinujú výhody kolmého vzletu a pristátia vrtuľníka s vysokou rýchlosťou a veľkým doletom turbovrtuľového lietadla. CV-22 OSPREY pôsobili v bojových a záchranných operáciách nad Irakom, Afganistanom a Líbyou.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.