Washington 15. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Eric Risberg)
 
Americké médiá oznámili, že veľké technologické spoločnosti Airbnb, Lyft a Uber sa rozhodli odmietnuť poskytovanie služieb bielym nacionalistom. Vyjadrili sa tak pred začiatkom nedeľňajšieho stretnutia členov  Unite the Right 2 (Spojte pravicu) v americkej metropole Washingtone.

Ilustračné fotzo

Napriek proklamovanej vysokej miere slobody v USA viacero internetových a technologických firiem vrátane Airbnb už minulý rok uzavreli účty niekoľkých neonacistov a extrémistov, ktorí sa zúčastnili minulého ročníka podujatia Unite the Right a ktorí podľa neonacistickej stránky The Daily Stormer plánovali po konci stretnutia usporiadať veľkú oslavu, informovali The New York Times.
K spoločnosti Airbnb sa neskôr pridali aj spoločnosti Uber a Lyft. Obe vydali vyhlásenie, ktoré síce priamo nenakazovalo vodičom odmietať účastníkov akcie, vyzvalo ich však k odmietnutiu, ak sa budú cítiť ohrození. Uber svojich vodičov varoval pred “aktívnou politickou klímou vo Washington D.C. a Virginii. ”
Oficiálne stránky podujatia pri tom nabádali účastníkov, aby cestou použili Uber alebo taxi, a vyhli sa tak polícii a novinárom.
Portál iDnes.cz dodáva, že nakoniec sa stretnutie zúčastnilo dvadsať neonacistov a stovky ich odporcov. Oproti vlaňajšku sa stretnutie obišlo bez väčších incidentov. Minulý ročník Unite the Right si vyžiadal jednu mŕtvu a cez tridsať päť zranených.
 
Príspevok Americké firmy odmietli poskytnúť služby bielym nacionalistom zobrazený najskôr Hlavné správy.