Washington 1. júla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)

Povolením americkým firmám predávať časť komponentov čínskemu telekomunikačnému gigantu Huawei prezident USA Donald Trump neustúpil v otázke národnej bezpečnosti. Vyhlásil to šéf Rady ekonomických poradcov amerického prezidenta Larry Kudlow

Na snímke Larry Kudlow

Huawei zostáva na americkom čiernom zozname ako potenciálna bezpečnostná hrozba, povedal Kudlow pre televízne stanice Fox News a CBC. Zdôraznil, že povolenie “bude pre to, čo nazývame všeobecné tovary”, ako sú vo svete všeobecne dostupné čipy a softvér.

Povolenie predávať niektoré produkty firme Huawei Trump oznámil v sobotu po stretnutí s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom počas summitu G20 v Japonsku. Trump uviedol, že americké firmy môžu tieto predaje realizovať, ak transakcie nebudú predstavovať “veľký problém pre národnú bezpečnosť”. Niekoľko republikánskych senátorov ihneď vyjadrilo znepokojenie. Senátor Marco Rubio označil toto rozhodnutie za “katastrofálnu chybu” a senátor John Barrasso povedal, že čínska firma je jasnou hrozbou pre národnú bezpečnosť USA. Panel amerického Kongresu označil Huawei za bezpečnostnú hrozbu ešte v roku 2012.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj