New York 17. októbra 2018 (HSP/Foto: TASR/AP-Manuel Balce Ceneta)
 
V sobotu sa v okultnom kníhkupectve Catland Books v newyorskom Brooklyne na sabate zhromaždí skupina čarodejníc, aby uriekla novozvoleného sudcu Najvyššieho súdu USA Bretta Kavanaugha

Na snímke Brett Kavanaugh

USA Today píše, že podľa spolumajiteľky obchodu Dakoty Braccialeovej sa čarodejníctvo zmiešané s politickým podtextom stalo pre utláčaných ľudí prostriedkom, aby “vzali veci do vlastných rúk”. Voči takémuto “dôležitému protestnému činu sú však niektorí účastníci skeptickí.
Vstupenky za 10 dolárov pre 60 divákov sú už vypredané, polovica výťažku bude smerovať na podporu žien a komunít LGBT, ako aj na podporu organizácie Planned Parenthood.
The Guardian vysvetľuje, že celá akcia bude zahŕňať dva rituály. Prvým z nich bude Kavanaugh. Všetci v miestnosti sa počas vyslovovania viet zariekania sústredia na obraz sudcu, budú tam aj ďalšie okultné pomôcky spolu s horiacimi sviečkami. Druhým je rituál opovrhovania, ​​kedy “tí, ktorí boli poškodení už prestanú mlčať” a nahlas prejavia zlosť ako protiklad k “neustálemu a absolútnemu pacifizmu”.
V tomto kníhkupectve sa už uskutočnil aj ceremoniál urieknutia prezidenta USA Donalda Trumpa či iné podobné akcie. Braccialeová hovorí, že to “vnesie strach do sŕdc kresťanských fundamentalistov a niekedy treba bojovať s ohňom”.
Voči nim sa preto ohradzujú hlavne sympatizanti republikánov, ale mnoho komentárov hovorilo aj o urážke kresťanstva. Jeden z nich navyše podotkol: “Kavanaugh je kresťan. Praví kresťania majú ochranu nášho nebeského Otca proti tým, ktorí im želajú útok démonov.”
 
Príspevok Americké čarodejnice budú mať sabat, chcú prekliat konzervatívneho sudcu Kavanaugha zobrazený najskôr Hlavné správy.