Viedeň 12. júla 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Olivier Matthys)
 
Na viedenskom letisku vo Schwechate v pondelok nastal rozruch, pretože istá 60-ročná Američanka si chcela vziať so sebou domov granát ako suvenír, hlásili rakúske noviny Kronen Zeitung

Ilustračné foto

Američanka sa počas bezpečnostnej prehliadky na letisku vo Schwechate s pokojom opýtala, či si môže ako suvenír vziať domov to, čo našla počas dovolenkovania v alpskej oblasti Dachstein v Hornom Rakúsku.
Medzi personálom nastal okamžite rozruch, pretože to bol granát z druhej svetovej vojny. Ako situáciu opisoval hovorca dolnorakúskeho policajného riaditeľstva Walter Schwarzecker, z bezpečnostných dôvodov sa musela dočasne uzavrieť časť terminálu a haly pre batožinu.
Americká návštevníčka svoj “suvenír” našla počas jednej túry v alpskom prostredí. Vzala si ho do hotelovej izby a tam ho umyla, aby si ním nezašpinila kufor, pretože si ho chcela vziať domov.
Podľa hovorcu letiska Petra Kleemanna bolo šialené takto s ním narábať a chcieť ho v kufri akoby nič previezť cez Atlantik. Pre svoj nerozvážny čin musela zaplatiť bližšie nezverejnenú štvorcifernú pokutu.
 
Príspevok Americká turistka spôsobila na viedenskom letisku rozruch. Chcela odletieť s nevybuchnutým granátom z 2. svetovej vojny, ktorý našla v Alpách zobrazený najskôr Hlavné správy.