Houston 13. septembra 2017 (HSP/Foto:Twitter)

Americkou Floridou sa prehnal ničivý hurikán, ktorý dostal meno Irma. Bohužiaľ, čo nezobral hurikán, to zobrali kriminálnici, ktorí sa rozhodli rabovať opustené domy. Podľa istej novinárky je však rasistické, zatvárať černochov za rabovanie


Florida sa ešte stále spamätáva z ničivého hurikánu Irma, ktorý mnohým Američanom zobral strechu nad hlavou. Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že sa naplnili tie najčiernejšie predpovede toho, ako sa môže hurikán v Spojených štátoch prejaviť. Mnohí Američania sa rozhodli poskytnúť pomocnú ruku svojim spoluobčanom, hoci sa nikdy predtým nestretli, nasadili vlastné životy a vlastný majetok. No nájdu sa aj takí, ktorí zmýšľajú úplne opačne. Využívajú ľudské nešťastie, aby získali nejaký ten dolár naviac.

Niektorí obyvatelia Floridy sa namiesto pomoci rozhodli pre rabovanie prázdnych opustených domov. Samozrejme, polícia to nenechala len tak a zasiahla – na sociálnej sieti Twitter uverejnila príspevok, v ktorom sa snaží odradiť kriminálnikov od vykrádania domov slovami: „Premýšľate o rabovaní? Spýtajte sa týchto chlapov, ako to dopadlo. Zostaňte doma.“ K tomuto príspevku bola priložená aj fotografia skupiny zadržaných mužov, ktorí s ocitli „v chládku“ práve kvôli rabovaniu, informuje český portál parlamentnilisty.cz.
Problém však tkvie v tom, že na fotografii sú černosi. To pobúrilo novinárku Sarah Jaffeovú, ktorá strážcov zákona obvinila z rasizmu. „Väzenský systém tu existuje preto, aby chránil súkromné vlastníctvo a nadradenosť bieleho muža,“ napísala na Twitteri. Novinárka sa ale nestretla s pochopením ostatných ľudí, ktorí krútili hlavou nad tým, ako môže byť zadržanie usvedčených páchateľov rasistické.

Video rabovania:

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.