Texas 31. marca 2018 (HSP/Sputnik/Foto: TASR/AP- Ryan Hermens/The Paducah Sun via AP)
 

V americkom štáte Texas znova uväznili ženu, ktorá si práve odpykala trest. Dôvodom bola jej účasť v prezidentských voľbách 2016. Informáciu zverejnil The New York Post 

Ilustračné foto

Crystal Masonová bola odsúdená na päť rokov odňatia slobody, pretože podľa legislatívy tohto štátu nemajú väzni právo hlasovať do odpykania trestu. Žena si ho ale ešte odpykávala za neplatenie daní, aj keď ju pustili domov po podpísaní písomného prehlásenia o nevycestovaní.
43-ročná Masonová uviedla, že dostala vo volebnej miestnosti lístok pre predbežné hlasovanie potom, čo zistili, že jej meno v zozname nie je. Pri výsluchu žena, ktorá si už odpykala tri roky väzenia, zdôraznila, že nemala poňatia o existencii takéhoto zákona a žiadnom prípade by nešla hlasovať, keby vedela, že jej za to hrozí ďalší trest.

“Veľmi ma prekvapilo, že vláda pokladá jej dôvody za vymyslené,” povedal novinám Masonovej obhajca. “Nikto jej nepovedal, že nesmie hlasovať, a urobila to z dobrých pohnútok. Neriskovala by, že sa vráti za mreže kvôli tomu, čo vôbec nezmení jej život.”
 

Príspevok Američanku uväznili za hlasovanie vo voľbách zobrazený najskôr Hlavné správy.