Moskva 9. februára 2019 (HSP/Vzgljad/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)
 
Američania sú nespokojní, napriek všetkým ich snahám nie sú sankcie voči Rusku tak efektívne ako očakávali. Informáciu prináša portál vzgljad, ktorý poukazuje na tvrdenia amerických politikov, podľa ktorých “sankcie nepomohli zdržiavať Rusko od vstupu do zóny záujmov USA a takisto nezabránili Rusom narúšať americké plány

Ilustračné foto

Sankcie nepomáhali odradiť Rusko od napadnutia záujmov USA a nezabránili Rusku zasahovať a relativizovať hodnoty, ktoré si Američania nadovšetko vážia (slobodu, demokraciu, medzinárodné právo). Ako si tieto hodnoty Američania vážia  možno vidieť na každom kroku, či už vo Venezuele, Juhoslávii, Sýrii, Líbyi, Iraku a i.
Americkí odborníci poukazujú na to, že Rusi znížili svoju závislosť od Západu a ich spoločnosti našli spôsob ako ďalej existovať pri ohraničenom prístupe ku financiam. Rusi napriek sankciám rozširujú svoju spoluprácu s Čínou, Indiou, Iránom či Saudskou Arábiou. Američanov dráždi najmä to, že proti americkým sankciám silnie odpor aj v EÚ, európske krajiny nesúhlasia so sankciami proti Iránu len preto, že Američania jednostranne odstúpili od jadrovej dohody s Iránom a zaviedli sankcie voči Iránu. Takisto ich ekonomicky poškodzujú americké sankcie voči Rusku.
Portál vzgljad uviedol. že americký Kongres prijal projekt s cieľom posilniť bezpečnosť USA na Blízkom východe. Americký republikánsky senátor Marco Rubio ako autor projektu navrhol zvýšiť opätovne sankcie voči Rusku a Iránu za pomoc Sýrii, Američania sú rozhodnutí poskytnúť novú pomoc Izraelu v objeme 3,3 miliardy USD a rozširujú svoju spoluprácu s Jordánskom.
 
Príspevok Američania sú nespokojní, konštatujú nízku efektivitu sankcií voči Rusku zobrazený najskôr Hlavné správy.