Washington 24. marca 2018 (HSP/Politexpert/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Arťom Kolčin na portáli Politexpert uvádza informácie o obavách Pentagonu zo strany nových ruských bojových rakiet, ktoré bez problémov dokážu zasiahnuť ciele na území USA a proti ktorým USA nemajú adekvátnu obranu.

Snímka z videa

Americký generál Lory Robinson potvrdil, že Rusi majú k dispozícii rakety, ktoré nedokážu Američania eliminovať. Americký generál dokonca uviedol, že tieto rakety sú podstatne modernejšie ako rakety, ktoré majú k dispozícii USA.
Ruský vojenský expert a politológ Oleg Glazunov doslovne uviedol, že Rusko má k dispozícii také projekty, o ktorých americkí inžinieri ani len nesnívajú. Americkí odborníci už vedia, že USA nemajú žiadne možnosti eliminovať prípadný ruský útok na vlastné územie, teraz ide o to, aby si to uvedomili a zmierili sa s tým aj predstavitelia amerických rusofóbnych elít, ktoré sa nevedia zmierniť s geopolitickým úpadkom USA v 21. storočí a vznikom multipolárneho sveta.
Oleg Glazunov uviedol, že Američania môžu byť pokojní. Rusko viackrát potvrdilo, že nepoužije svoje jadrové moderné zbrane ako prvé, použije ich len v prípade odvetnej reakcie. Takže pokiaľ sa budú predstavitelia amerických elít správať korektne a uvážlivo, nemajú sa čoho obávať.
Otvorené klamstvá západných elít, sústavné porušovanie medzinárodného práva a rozvíjajúca sa protiruská hystéria západných partnerov v rámci hybridnej vojny však polarizujú svet a eskalujú existujúce napätie. Rusko sa však už nedá vmanévrovať do nevýhodného postavenia a nemieni ustupovať  agresivite západných partnerov.
 
Video

 
Príspevok Američania sa obávajú odvetného ruského úderu zobrazený najskôr Hlavné správy.