Washington/Caracas 16. februára 2019 (HSP/RusVesna/Foto:TASR/AP-Fernando Llano)
 
Američania zúfalo potrebujú dostať pod kontrolu venezuelskú ropu. Ak sa im to nepodarí, ich ekonomické problémy sa budú čoraz viac prehlbovať. Podľa portálu RusVesna sú Američania zatlačení ako krysa v kúte a sú rozhodnutí pristúpiť k radikálnym krokom

Snímka z protestov

Podľa Márie Zacharovej oficiálnej predstaviteľky Ministerstva zahraničných vecí Ruskej Federácie, Američania sú pripravení ku krvavej provokácii v súvislosti s humanitárnou pomocou pre Venezuelu. Američania sú rozhodnutí využiť najatých žoldnierov a nájomných zabijákov, aby na konvoj s humanitárnou pomocou zaútočili, čo by Američanom v súvislosti s Venezuelou rozviazalo ruky.

Na snímke hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Mária Zacharovová

Pripomíname, že už raz venezuelská tajná polícia odhalila bandu kolumbijských zabijákov, ktorí mali v Caracasse spustiť podľa kyjevského vzoru streľbu do protimadurovských demonštrantov. Banda kolumbijských zabijákov bola zlikvidovaná, viacerí experti tvrdia, že Venezuelčanom pomohli informáciami aj Rusi a Číňania.
Tentoraz teda Američania chystajú útok pod falošnou vlajkou na humanitárny konvoj smerujúci do Venezuely. Zacharová uviedla, že Američania sa silou mocou bránia možnosti, aby humanitárnu pomoc do Venezuely organizovala OSN, pretože pri použití OSN nemajú možnosť uskutočniť spomenutý krvavý masaker pod falošnou vlajkou a pri OSN nebudú môcť do procesu vo Venezuele aktívnejšie zasahovať.
Prvý konvoj s americkou humanitárnou pomocou už na územie Venezuely prenikol 10. 2. 2018, pri ďalšom konvoji sa môže uskutočniť uvedená provokácia. Američania sú pripravení do Venezuely poslať aj približne 5000 vojakov. Američania majú skúsenosti s destabilizáciou krajín a farebnými revolúciami, konštruktívne však nedokážu nič vytvoriť. Ak sa vo Venezuele Američania nezmocnia venezuelskej ropy, všetky americké aktivity však budú zbytočné, pretože Američanom chýbajú najmä dve komodity – čas a peniaze.
Napriek americkým sankciám Venezuela pokračuje aj naďalej v obchode s ropou. Záujemcami sú Rusi, Číňania, Indovia či Irán.
 
Príspevok Američania horúčkovito pripravujú krvavú provokáciu vo Venezuele zobrazený najskôr Hlavné správy.