USA/Irak 8. februára 2018 (HSP/Foto:wikimedia)

V dome na irackom území sa našiel list, v ktorom tridsaťtri ročný obyvateľ Texasu, Afroameričan Warrren Clark, prejavil záujem učiť džihádistov angličtinu na univerzite v Mosule. Informujú o tom Novinky.cz
Ilustračné foto

Na začiatku Warren v liste píše: “Hľadám pozíciu učiteľa angličtiny pre študentov v Islamskom štáte. Narodil som sa a vyrastal v Spojených štátoch amerických a vždy som miloval učiť iných a učiť sa od iných. Pracovné skúsenosti mám väčšinou z Anglicka a myslím, že práca na Univerzite v Mosule by bola skvelým kariérnych postupom.”
K tomuto sprievodnému listu bol priložený aj životopis, ktorom je napríklad uvedené, že potom čo pracoval ako náhradný učiteľ v Texase, dva roky vyučoval angličtinu v Saudskej Arábií a následne odišiel do Turecka, kde vyčnieval ako “boľavý palec” kvôli svojej farbe pleti.
V živopise sa ešte píše, že Warren pochádza z cirkevnej rodiny s väzbami na armádu. V roku 2004 sa obrátil na islam a začal skúmať na internete viac toto náboženstvo. Kvôli tomu sa stal viac oddaný a začal sledovať radikálne stránky.
Neskôr sa pripojil aj k ISIS. Jeho mama sa k svojmu synovi nechcela vyjadrovať a povedala, že nevedela o žiadnej žiadosti na prácu pre ISIS.
So svojim svetonázorom sa Warren neváhal prejavovať aj na internete: „Bojovníci IS sú jedinými bojovníkmi proti utlačovaniu moslimov za posledné roky. Sú to osloboditelia,“ napísal Warren v roku 2014 na Twitter.
Životopis ďalej obsahoval e-mailovú adresu, osvedčenia o vzdelaní a pracovné skúsenosti.
Listy sa dostali do rúk pracovníkov Univerzity Georga Washingtona. „Máme zdroje v Iraku, ktorých susedstvo bolo obsadené bojovníkmi Islamského štátu a následne oslobodené irackými silami. Džihádisti za sebou zanechali dokumenty, a tak sme získali životopis a motivačný list,“ cituje NBC z prehlásenia univerzity.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.