Amazon sa dohodol v Taliansku na doplatení daní vo výške 100 miliónov eur

Rím 17. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Reed Saxon)

Americký internetový obchod Amazon sa v piatok (15.12.) dohodol s talianskymi úradmi na uzavretí sporu a zaplatení daňového nedoplatku vo výške 100 miliónov eur. Oznámil to taliansky daňový úrad
Americký internetový obchod Amazon

Americký obchodný gigant zaplatí sumu prostredníctvom svojich dcérskych spoločností v Taliansku a v Európskej únii (EÚ), uviedol daňový úrad vo svojom vyhlásení.
Milánska prokuratúra a finančná polícia po dosiahnutí dohody s Amazonom ukončili vyšetrovanie daňových odvodov internetového gigantu z obdobia rokov 2011 až 2015.
Amazon tiež súhlasil s opätovným otvorením rozhovorov o “preventívnych dohodách”, ktoré majú zabezpečiť “spravodlivé zdaňovanie” jeho aktivít v Taliansku, dodal daňový úrad.
Talianska dcéra Amazonu vo svojom vyhlásení napísala, že dohoda sa týka sporov z minulosti a umožní jej sústrediť sa teraz na služby klientom.
Amazon dodal, že v máji 2015 vytvoril v Taliansku miestnu dcérsku spoločnosť, aby “zaregistroval všetky príjmy, výdavky, zisky a dane z maloobchodného predaja v krajine.”
Začiatkom tohto roka taliansky daňový úrad uzavrel ďalšie vyšetrovanie inej veľkej americkej internetovej firmy Google, ktorá zaplatila za urovnanie sporu 306 miliónov eur.
Piatková dohoda s Amazonom nasledovala po tom, ako talianske úrady zvýšili kontroly v jeho prevádzkach v krajine v súvislosti so štrajkom tamojších zamestnancov za lepšie pracovné podmienky počas tzv. Čierneho piatka 24. novembra.
Minulý týždeň talianske úrady nariadili americkému internetovému obchodu, aby sa zaregistroval v krajine ako “poštová služba”. Amazon tak musí dodržovať legislatívu a kolektívne dohody platné pre toto odvetvie, čo umožní jeho talianskym zamestnancom získať nárok na lepšie pracovné zmluvy.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)