New York 26. októbra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Mark Lennihan)
 
Za tretí štvrťrok internetový predajca vykázal zisk 2,88 mld. USD

Ilustračné foto

Americký internetový predajca Amazon v treťom kvartáli dosiahol ďalší rekordný zisk. Tržby spoločnosti však posilnili menej, ako trh očakával, a akcie Amazonu klesli. Spoločnosť za júl až september vykázala zisk 2,88 mld. USD. Už štvrtý kvartál v rade tak dosiahla zisk nad hranicou 1 mld. USD. Pred rokom bol zisk spoločnosti iba na úrovni 256 mil. USD.
Zisk Amazonu na akciu bol v treťom štvrťroku 5,75 USD, čím prekonal predpoveď analytikov, že bude v sume 3,29 USD. Tržby firmy stúpli o 29 percent na 56,58 mld. USD, čo však bolo menej v porovnaní s očakávaním analytikov, že sa zvýšia na 57,05 mld. USD. Akcie Amazonu po uzatvorení riadneho obchodovania vo štvrtok zlacneli o 7 percent na 1 655,98 USD za kus.
Finančný riaditeľ spoločnosti Brian Olsavsky uviedol, že Amazon “očakáva silnú sviatočnú sezónu”. Prognóza firmy, že jej tržby budú v štvrtom kvartáli v pásme 66,5 mld. USD až 72,5 mld. USD, je však menej optimistická ako predpoveď analytikov, podľa ktorých Amazon dosiahne tržby 73,87 mld. USD.
 
Príspevok Amazon dosiahol ďalší rekordný zisk zobrazený najskôr Hlavné správy.