Svet 8. februára 2018 (HSP/Foto:TASR/AP/Patrick Semansky)

Amazon neustále pracuje s najnovšími modernými technológiami a zároveň chce zefektívniť prácu ľudí, tak sa tentokrát rozhodli dať svojim skladníkom vibračný náramok na ich sledovanie, uvádza na svojej stránke Živě.cz
Ilustračné foto

Náramok funguje tak, že sleduje ako skladník vyberá a manipuluje s jednotlivým tovarom. Slúži tak pre haptickú odozvu a rýchle informovanie skladníka, či je niečo dobré alebo zlé. Napríklad ak vzal zlú položku a začal ju baliť do zlého balíka.
Náramok by mal v prípade chyby dostať bezdrôtový signál a mal by začať vibrovať. Týmto spôsobom by informoval skladníka, že urobil chybu.
Iný príklad použitia náramku je, že vďaka presnému zameraniu môže vibrácia silnieť podľa toho, ako sa ruka skladníka bude blížiť do správnej časti regálu.
Toto všetko funguje v štýle obchodu Amazon Go, kde umelá inteligencia pomocou vstupných kamier neustále sleduje jednotlivých ľudí. Tam je použitá rovnaká technológia s miernou úpravou, kde skladník kontroluje napríklad správnosť toho čo vyťahuje z regálu za tovar.
Vzhľadom k tomu, že by umelá inteligencia dokázala tvor cez veľa kamier s vysokým rozlíšením rozpoznávať špeciálne kódy na obaloch, tak by skladníci nemuseli nič tlačiť a podobne, jednoducho by vybrali tovar z regálov.
To by zrýchlilo a zefektívnilo spracovanie každej objednávky, čo je jeden z hlavných cieľov Amazonu.
Kým budú tieto technológie použité v praxi, tak zatiaľ budú pracovníci skladov pracovať pod drobnohľadom umelej inteligencie, ktorá bude kontrolovať spracuvávanie objednávok.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.