Alžbeta II. a kráľovská rodina sa zúčastnili bohoslužby na Veľkú noc

Londýn 1. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)
 
Britská kráľovná Alžbeta II., princ William s manželkou Kate a ďalší vysokopostavení členovia kráľovskej rodiny sa v nedeľu zúčastnili na veľkonočnej bohoslužbe v Kaplnke svätého Juraja na Windsorskom zámku, v anglickom grófstve Berkshire.

Na snímke zľava britská kráľovná Alžbeta II., španielsky kráľ Filip VI., španielska kráľovná Letizia a britský princ Philip

Veľkonočná nedeľa je najdôležitejším sviatkom v kresťanskom kalendári, keď sa slávi zmŕtvychvstanie Ježiša Krista po jeho smrti na kríži.
William a Kate prišli do kostola s niekoľkominútovým oneskorením. Kate má v priebehu tohto mesiaca porodiť ich tretie dieťa, pripomenula tlačová agentúra AP.
Princ Harry a jeho snúbenica, americká herečka Meghan Markleová, neboli na bohoslužbe prítomní. Predstavitelia paláca uviedli, že dvojica si naplánovala víkend v súkromí. Obaja uzavrú 19. mája manželstvo práve v Kaplnke svätého Juraja.
Ani manžel kráľovnej princ Philip sa slávnostnej bohoslužby nezúčastnil. Tento 96-ročný šľachtic prestal vykonávať verejné povinnosti, stiahol sa do ústrania a je ho vídať čoraz menej.
Väčšina členov kráľovskej rodiny zišla pešo dolu kopcom z Windsorského zámku do kaplnky, ale 91-ročnú panovníčku priviezli autom. William a Kate sa tiež dopravili ku kaplnke vozidlom.
 
Príspevok Alžbeta II. a kráľovská rodina sa zúčastnili bohoslužby na Veľkú noc zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)