Alternatíva pre Nemecko je už druhá najsilnejšia strana

Berlín 21. septembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber, Jens Meyer
 
Nemecká vládna koalícia sa skĺzava vo verejnej mienke neustále smerom dole. Výrazná nespokojnosť je údajne s ministrom vnútra Seehoferom
Po týždňoch hádok ohľadne otázok režimu na hraniciach, udalostiach v mestách Chemnitz a Köthen, ako aj aféry okolo prezidenta Úradu na ochranu ústavy Hans-Georga Maassena, dosahujú volebné preferencie súčasnej vládnej koalícii dohromady len 45 percent (výskum ARD).

Na kombosnímke predseda AfD Björn Höcke a nemecká kancelárka Angela Merkelová

Najsilnejšia je Únia, to jest dvojspolok CDU-CSU. Tá ma 28 percent.
Alternatíva pre Nemecko AfD má 18 percent.
Až na treťom mieste sú socialisti SPD so 17 percentami.
Ak by sme sa zamysleli nad faktom, že CDU-CSU sú vlastne dve strany a práve v poslednom čase nastávajú vážne rozpory a reálne tendencie k tomu, že by sa toto tradičné spojenie rozpadlo, tak by AfD bola vlastne už dnes najsilnejšou stranou Nemecka.
To sú vážne čísla a ten kto vie, ako sú Nemci naozaj systémom neustále strážení, ako je potlačovaná akákoľvek alternatíva a sú ničené profesijné životy disidentov, možno tento vývoj považovať naozaj za úspech, za silný prejav odporu proti zvrátenej politiky Angely Merkelovej v posledných rokoch.
Na druhej strane netreba zabúdať, že je to stále len necelých 20 percent – zvyšok tvoria strany radikálov a anarchistov, ktoré sú horšie, ako usadené meštianske strany:
Zelení – spolok anarchistov, ktorý sa už ani oficiálne nevenuje ekológii, ale multikultúrnej a multietnickej utópii: 15 percent.
Ľavica – komunisti, ale nie robotníci, ani nie zatrpknutí dedkovia ako u nás, ale rafinovaní extrémisti: 10 percent
Výrazná nespokojnosť v prieskume je údajne s Horstom Seehoferom, terajším ministrom vnútra. Seehofer je ten, čo sa napríklad v roku 2015 staval proti politike otvorených hraníc a hrozil, že Bavorsko samostatne urobí obranné kroky – ale nakoniec vždy cukol a zas bol s Merkelovou kamarát a poslušný partner. Takže Seehofer je muž, ktorý balansuje medzi starým systémom a novým alternatívnym Nemeckom – ale už balansuje pridlho a dosiahol tým len to, že už mu nik neverí. Poučenie možno aj pre našich politikov.
Ivan Bartoň
 
Príspevok Alternatíva pre Nemecko je už druhá najsilnejšia strana zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)