Bratislava 26. septembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Miroslava Siváková)
 
Podľa predsedu mimoparlamentného hnutia KDH Alojza Hlinu je bývalý premiér Róbert Fico (Smer-SD) liberálnym politikom.

Na snímke predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojz Hlina

Hlina uviedol, že predseda najsilnejšej vládnej strany Robert Fico v nedeľnej relácii na TA3 do omrzenia opakoval, že je socialista. “Problém je, že Fico nie je socialista, je liberál, a navyše je predsedom strany, ktorej doktrínou je „urvi, koľko môžeš“. Čiže je liberál predsedajúci skorumpovanej strane. Je to liberál karpatského typu,” vyhlásil s tým, že to je zničujúca kombinácia.
Teda mala by byť, ak je Slovensko také, ako sa hovorí. Treba veci nazvať pravými menami. Raz sa ma niekto z veľmi konzervatívnych kruhov pýtal, že či si nemyslím, že spolupracovať so skorumpovaným smerákom je lepšie ako s liberálom. Odpovedal som, že otázka takto nestojí. Smer sú liberáli a skorumpovaní liberáli, takže správne by otázka mala znieť: Čo je lepšie? Spolupracovať so skorumpovaným liberálom alebo s liberálom?”

Líder KDH vyzval, aby sme neskočili Ficovi na jeho hru. “Jeho inštinkt mu hovorí, že po tridsiatich rokoch od revolúcie sa niekomu ten „socializmus“ znova začína páčiť. Socialista nefajčí Cohiby. Socialista nemá hodinky v cene celého majetku proletárskej rodiny. Nebýva v byte, za ktorého cenu si môžete kúpiť polovicu dediny na severovýchode Slovenska.”
“Fico nie je socialista. Je to liberál. Karpatský liberál,” zopakoval Hlina. “Duel Fico a Sulíka bol duelom dvoch liberálov a tak ho treba prezentovať. Okrem ich zápasu o voliča by tam mal prebiehať aj zápas o voliča medzi nimi dvoma a aj s novou liberálnou stranou, ktorá sa pripravuje v prezidentskom paláci.”

Ďalšie reakcie politikov na nedeľnú debatu v Ta3 medzi Robertom Ficom a Richardom Sulíkom sme priniesli v tomto článku.

Príspevok Alojz Hlina: Televízna debata medzi Ficom a Sulíkom bola súbojom dvoch liberálov zobrazený najskôr Hlavné správy.