Bratislava 25. marca 2017 (/HSP/Foto: screenshot videa)

Predseda KDH, Alojz Hlina sa zase raz vyfarbil. Na tlačovke venovanej inej téme sa zrejme preriekol a Slovákov svojim vyjadrením veľmi nepotešil. Podľa Hlinu totiž Slovensko nie je národom hrdinov, nikdy nebolo, ani nebude, ale skôr je to národ kolaborantov.

Na snímke Alojz Hlina

Strana KDH už od začiatku svojej existencie neprejavuje príliš pro-národné cítenie. Bola to jedna zo strán, ktoré nepodporili vznik samostatnej Slovenskej republiky .

Nový predseda KDH, Alojz Hlina chce zrejme pokračovať v tejto “proti-Slovenskej tradícii”. Hneď po zvolení za šéfa KDH sa vydal za Nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovo, ktorá otvorila dvere imigrantom.

Teraz Hlina zašiel ešte ďalej. Na tlačovej konferencii venovanej Kotlebovej strane ĽSNS mu to totiž z úst vykĺzlo aj to, čo zrejme nechcel povedať.

V úvode tlačovky sa venoval “incidentu” na slávnostnom podujatí parlamentnej strany ĽSNS kde predseda strany Marian Kotleba venoval trom rodinám šeky v hodnote 1488 Eur, čo Hlina označil ako prejav fašizmu, keďže tieto čísla podľa Hlinu symbolizujú rasistické výroky a nacistické odkazy.

“Mali sme tu kultúrny program typu 1488 a na to treba zareagovať. My naozaj chceme povedať, že voči takýmto prejavom budeme mať nulovú toleranciu. Ono sa to tu plazí a pri našej Slovenskej neschopnosti hrozí, že to rozkvitne, čiže je naozaj čas sa tomu postaviť,” povedal Alojz Hlina v narážke na Mariana Kotlebu a jeho stranu.

Hlina chce bojovať proti Kotlebovcom aj premietaním filmu:

“Premietneme pravdepodobne 3. 4. na fasádu Banskobystrického župného domu film Hitleroví lekári.”

Následne Hlina vyslovil šokujúce vyjadrenie, ktoré sa Slovákom zrejme nebude páčiť :

“Slovensko nie je národom hrdinov, nikdy nebolo, ani nebude, skôr sme národom kolaborantov.”

Kontroverzné vyjadrenie Alojza Hlinu si môžete vypočuť v tomto videu zhruba od 6. minúty.

Samuel Gdovin