Bratislava 13. júla 2017 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Síce nevidel vyšetrovací spis, nepozná dôkaznú situáciu, ale vie, že obžalovaný je vinný a má byť vo väzbe, pretože poškodený je tmavej pleti. Asi  takto by sa dali zhrnúť názory tímlídra strany SaS pre spravodlivosť Alojza Baránika, ktorý zverejnil svoje stanovisko, ktoré sa týkalo aj kauzy „zmareného pilotného projektu“, kde sme mohli mať prvého obžalovaného podľa Žitňanskej protiextremistického zákona, keby to Harabin nezastavil
Alojz Baránik (SaS): Obžalovaný je vinný a má byť vo väzbe, pretože poškodený je tmavej pleti

“Do tejto poľutovaniahodnej schémy zapadá aj medializované rozhodnutie senátu najvyššieho súdu pod vedením Štefana Harabina, na základe ktorého sa dostal z väzby podozrivý z rasovo motivovaného útoku. Keďže poškodeným je francúzsky študent tmavej pleti, záležitosť má aj medzinárodný rozmer,” uviedol Baránik.
V čom pochybil Harabin, keď vydal také rozhodnutie Baranik neobjasnil, dozvedáme sa len, že ujma na zdraví čierneho cudzinca má medzinárodný rozmer. Baránik si zrejme pod nezávislou justíciou predstavuje to, že rozsudky budu vynášať politici a média, a sudcovia budu len plniť ich objednávku.
O čo presne v kauze bitky v Banskej Bystrici ide a prečo bol u obvineného zrušený rasový motív si môžete prečítať tu .
Baránik sa diví, že na Slovensku neexistuje žiadna zákonná moc, ktorá by dokázala vyzliecť z talára sudcu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina.“Je to neuveriteľná slabosť justície i vlády, Robert Fico pred výčinmi Štefana Harabina, svojho bývalého ministra spravodlivosti, ktorého následne cielene nainštaloval za hlavného przniteľa slovenskej justície za účelom jej rozkladu a ovládnutia, systematicky strká hlavu do piesku. Tak, ako by to mal byť sám Robert Fico, koho Harabin zrejme raz má vysekať z obvinení z korupcie, zneužívania právomocí verejného činiteľa a rozkrádania štátu. Vyzerá to preto tak, že Harabinova nedotknuteľnosť a neschopnosť orgánov činných v trestnom konaní priamo súvisia s výkonom premiérskej funkcie Roberta Fica,” dodal Baránik.
Baránikove politické analýzy sú rovnako „kvalitné“ ako jeho právne názory, keď tvrdí, že Fico zámerne toleruje Harabinove výčiny, lebo rozkladá justíciu, ktorá ho potom nebude schopná odsúdiť a preto z titulu svojej funkcie bráni jeho vyzlečeniu z talára. Tímlíder strany SaS pre spravodlivosť Baránik zrejme netuší, že premiér nemá žiadnu právomoc vyzliekať sudcov z talára. V SaS však nie je jediný, čo nič netuší o veciach ku ktorým sa vyjadruje. Jeho kolega Galko, ktorý hlasoval za zrušenie amnestií preto, aby sa vyšetrila smrť Róberta Remiáša, pre zmenu netušil, že amnestie sa tohto prípadu nijak netýkali.
Na záver Baránik hovorí, že výsledkom činnosti “Harabina a jeho ľudí”, ako aj neschopnosti prokuratúry a polície, je rozpad základných funkcií štátu tak, že sú neschopné pracovať alebo to robia len podľa “politických a mafiánskymi záujmami ovplyvnených rozkazov zhora”.
No skutočnosť je taká, že právny systém tu rozkladajú „právny idioti“, ktorí napríklad hlasujú za zrušenie amnestií, či za pravdepodobne protiústavnú Žitňanskej novelu a práve vďaka nezávislým sudcom ako Harabin, ktorý likviduje rozsudky podľa politických objednávok, základné funkcie štátu ako tak prežívajú.